Предмет: История, автор: evagolub10

1. Окресліть напрями внутрішньої і зовнішньої політики Романа Мстиславича.
срочно ​

Ответы

Автор ответа: tanyasheevhenko
3

ВНУТРІШНЯ ПОЛІТИКА

Роман Мстиславич Галицький підтримував дуже близькі стосунки з київським князем Рюриком Ростиславичем. Будучи ще до того ж тестем, Рюрик передав Роману міста по річці Рось і не тільки. Але це не був дуже солодкий подарунок. Рось межувати з землями, захопленими половцями. Їх часті набіги змушували Романа проводити в походах більшу частину часу. Але не тільки зовнішні вороги розхитували влада князя. Київську Русь роз'їдала дрібна феодальна боротьба, яка докотилася і до західних земель. Крім рідних братів, більш далекі родичі весь час дошкуляли. Та й Київ, хоч і втратив своє панівне становище, залишався привабливим шматком для всіх, навіть дрібних князів, які за встановленим Мономахом закону просто не мали на нього ніяких прав.

Объяснение:

ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА

— Польща

Для Польщі Роман Мстиславич зіграв важливу і дружню роль. Обопільної допомогою характеризувалися стосунки князя з головною лінією польської династії - краківським Казимиром Справедливим і його синами Лешком і Конрадом. Саме завдяки підтримці Романа і його брата Всеволода, Казимир взяв Краків. А ще через п'ять років Роман Мстиславич взяв участь в боротьбі Лешка і Конрада зі своїм дядьком Мішком Старим. В цьому поході під Мозгавой галицький князь був поранений, але не смертельно. У відповідь на свою підтримку Роман міг розраховувати на допомогу від Лешка, який надавав, в свою чергу, сили для повного підкорення Романом галицьких земель.

— Візантія

Також успішними зовнішніми зв'язками Галицько-Волинського князівства були відносини з Візантією. Роман Мстиславич, зовнішня і внутрішня політика якого були завжди спрямовані на зміцнення і захист нової державності, шукав союзників в родинному християнському світі. Грунтувалися відносини на взаємовигідних економічних мотивах - торгівлі, а також на ряді політичних, досить яскраво представлених в історичних джерелах. А секретом такого тісного політичного зв'язку стала військова міць, яку Роман Мстиславич Галицький надавав в боротьбі з половцями. Адже Київська Русь завжди розглядалася Візантією для себе як оборонна країна від всіх азіатських племен. Але зараз особливо, бо кочівники просунулися вже до Дунаю і стали прямою загрозою Константинополю. Візантія навіть підписала союзницьку угоду з Романом.

— КОЧІВНИКИ

Особливості взаємовідносин Південно-Західної Русі з кочівниками, як прийнято вважати, мали свої традиції протягом століть. Слов'яни-хлібороби чітко дотримувалися лісосмуги, тоді як тюркські кочівники контролювали степові простори. Розширення цих територій не застосовувалося ні з одного, ні з іншого боку. Але на зміну печенігам прийшли половці, більш організовані і з бажанням контролювати всю лісостепову зону Придніпров'я. Загроза нависла не тільки над київськими і візантійськими землями. Половецькі походи стали доходити до Польщі і Угорщини. І тільки успішні походи Русі на початку XII століття дали можливість західним князям зміцнитися і зменшити вплив половецького хана на Лівобережжі Дніпра. Суздальський літописець згадує про успішне поході князя Романа на половців і навіть про повернення з полону безлічі «християнських душ».

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: omurzakovbaiel