Біологія: За якими ознаками відрізняються плоди?
Ответы
Объяснение:
Соковиті плоди
Наприклад, плід червоної або чорної смородини. Ці плоди мають щільну зовнішню шкірку, всередині якої міститься багато насіння і соковита м'якоть. Такі плоди називаються ягодами. Крім смородини, ягоди є у помідора, агрусу, винограду, та інших квіткових рослин. Також існують соковиті плоди, які мають всередині тільки одне насіння. Такі плоди зустрічаються у сливи, черешні або вишні. Усередині такого плоду під соковитою м'якоттю є тверда кісточка, яка оточує насіння і захищає його від усіляких ушкоджень. Іншими словами такі плоди називають кістянка.
Сухі плоди.
Прикладом служить пшениця, кукурудза або інші злаки, кожен плід яких містить по одному насінню, причому стінки плоду зростаються з насінням. Такі плоди називають зернівкою.
Винятком є плоди соняшника, в яких також знаходиться по одному насінню, але на відміну від зернівки шкірясті стінки плоду соняшнику не зростаються з насінням. Такий плід називається сім'янка. Ще до сім'янки можна приписати плід горіха, у нього також стінки плоду не зростаються з насінням, єдине шкаралупа горіха на відміну від сім'янки дерев'яниста.
Решта сухі плоди містять багато насіння. Наприклад плід маку. Такий плід називають коробочкою. Як тільки насіння дозрівають вгорі коробочки маку утворюються отвори, через які вони і висипаються. Плоди гороху та квасолі, а також жовтої акації називаються бобами. Насіння всередині бобу розташовуються в два ряди і прикріплюються до стулок плоду. Після дозрівання насіння стулки бобу підсихають, розкриваються і скручуються. Стручки буряку і капусти зовні схожі з бобами, але відрізняє їх поздовжня перегородка. До перегородці прикріплюються з тієї та іншої стороние
Відповідь:
Є плоди прості (у вишні) та збірні (малина). Збірні плоди можуть утворювати супліддя, як шовковиця чи ананас. Ще є однонасінні плоди (слива, авокадо), і, звісно, багатонасінні, як от помідор.
Залежно від кількості води в оплодні вирізняють: сухі плоди, які поділяють на розкривні (стручок, коробочка) та нерозкривні (горіх, зернівка); соковиті плоди (приклади: ягоди, гарбузини, кістянки.