Предмет: Химия, автор: ghjl11161

7. У леткій сполуцi деякого елемента з Гідрогеном масова частка Гідрогену становить 8,8 %. Визнач цей елемент, якщо формула його вищого оксиду E,Os. Обчисли масу, об'єм (н. у.) та кількість атомів кожного елемента для цієї леткої сполуки кількістю речовини 3 моль. Склади формулу та вкажи назву кислоти, яку утворює цей елемент з вищим ступе- нем окиснення. ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА ДАЮ 50 ВА5 БАЛЛЫ ​

Приложения:

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
27

Ответ:

Объяснение:

Формула вищого оксиду E₂O₅ , а леткої сполуки RН₃

w(Н) = nAr(Н)/Mr(RН₃) підставимо данні

0,088 = 3/R + 1 * 3

0,088 * (R + 3) = 3

0,088R + 0,264 = 3

0,088R = 3 - 0,264

0,088R = 2,736

R = 2,736 : 0,088

R = 31

Цей елемент - Фосфор

Формула леткої сполуки РН₃

Знайдемо молярну масу:

М(РН₃) = 31 + 1 * 3 = 34 г/моль

Найдемо масу:

m(РН₃) = n(РН₃) * М(РН₃) = 3 * 34 = 102г

V(РН₃) = n(РН₃) * Vm = 3 * 22,4 = 67,2 л

Знайдемо кількість атомів

n(P) = 1 n(РН₃) = 1 * 3 = 3 моль

n(H) = 3 n(РН₃)= 3 * 3 = 9 моль

Формула кислоти, яку утворює цей елемент з вищим ступенем окиснення : Н₃РО₄ - ортофосфатна кислота

Н₃⁺¹Р⁺⁵О₄⁻²  

Похожие вопросы