Предмет: Литература, автор: lizaharcenko20

Помогите пожалуйста даю 20 баллов

На прикладі діяльності Агапіта розкрите вплив християнства на розвиток культури в Русі-України


lizaharcenko20: чо

Ответы

Автор ответа: madashaalex
1

Объяснение:

У Х ст. християнство стало панівною релігією в Європі. На Русі про християнство також було відомо задовго до релігійних реформ Володимира Великого: християнами були Аскольд і Дір. Достовірним є факт хрещення княгині Ольги у 958 р. Але вирішальним для процесу християнізації нашої країни було введення цієї релігії як державної в 988-990 рр.

На Русі християнство позитивно вплинуло на розвиток освіти, мистецтва, літератури, науки. На краще змінився світогляд руського народу. Церкви та монастирі стали осередками культури. Через те, що Україна-Русь прийняла християнство з Візантії, в Київ приїхало багато грецьких священників, письменних людей, які сприяли поширенню грамотності та знань про всесвіт та минулі цивілізації. Україна почала процвітати: були написані перші книги, відкриті школи, запроваджено грошову систему.

Велику роль у підвищенні культурного рівня населення відіграли монастирі, де велося літописання, створювались бібліотеки, школи, малювання, ікони. В Київській Русі існувало до 30 монастирів. Першим і найбільшим була Києво-Печерська Лавра заснована у 1051 році. Назву «Печерський» монастир отримав від печер, де мешкали його перші поселенці. Засновниками монастиря вважалися ченці Антоній та Феодосій. Тут працювали Нестор-Літописець, чернець-живописець Алімпій, чернець-лікар Агапіт.

Запровадження християнства як державної релігії (988-989 рр.) відіграло величезну роль в консолідації феодальної держави. Християнство відображало ідеологію феодального ладу. Разом з позитивними якостями, релігія виправдовувала соціальну нерівність і гноблення людей. Церква, яка згодом стала великим землевласником, надавала велику ідеологічну підтримку державі, щоб стабілізувати становище правлячого класу.

Прийняття християнства було важливим й для підняття престижу Київської Русі. Церква допомагала підвищувати рівень культури, мистецтва, літописання та архітектури. З поширенням християнства Візантійська література почала потрапляти у Русь. Таким чином запровадження християнства допомогло поширенню писемності на Русі, наблизило Київ до європейських держав.

Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: angelinazueva38
7. Воспроизведение себе подобных:
А) Адаптация
В) Раздражимость
С) Реакция
D) Размножение
8. Автотрофами являются:
А) Продуценты
В) Консументы
С) Редуценты
D) Гетеротрофы
9. Какое из азотистых оснований не входит в состав ДНК?
А) Тимин
В) Гуанин
С) Урацил
D) Цитазин
10. Что такое принцип комплементарности?
A) Соответствие нуклеотидов, расположенных напротив друг друга в парных цепях молекулы ДНК
В) Длинный неразветвленный полимер, состоящий из двух цепей нуклеотидов
С) Присутствие ДНК в виде одной макромолекулы в клетках прокариот
D) Транспортировка аминокислот к месту синтеза белка
11. За что отвечают рибосомные PHK?
А) Передача информации о структуре белка из ядра клеток к рибосомам
В) Формирование активных центров рибосом, процесс биосинтеза белка
С) Транспортировка аминокислот к месту синтеза белка
D) Последовательности расположения аминокислот
12. Нуклеиновые кислоты впервые открыты:
А) Ф.Мишером
В) Д.Уотсоном, Ф. Криком
С) Г.Менделем
D) Н.Вавиловым​
Предмет: Алгебра, автор: fotimahon2303
Предмет: Английский язык, автор: georgil56