Предмет: Химия, автор: kisisss

1.Яка кількість речовии брому міститься у зразку масою 5 г.(розв'язати за 2-им способом)
2.Однакове чи різне число молекул міститься у 3 г. хлору та 3 молях кисню.
3.Обчисліть масу фосфор (5) оксиду,що утворився при взаємодії фосфору кількістю речовини 6 моль з киснем.
даю 68 баллов

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
1

Ответ:

Объяснение:

1)

M(Br₂) = 80 * 2 = 160г/моль

n(Br₂) = m(Br₂) /M(Br₂)  = 5/160 = 0,03125 моль

2)

М(Сl₂) = 35 * 2 = 70 г/моль

Знайдемо кількість речовини:

n(Сl₂) = m(Сl₂)/М(Сl₂) = 3/70 = 0,043 моль

Різне число молекул міститься у 3 г. хлору та 3 молях кисню, так як різна кількість речовини

3)

Дано:

n(P) = 6 моль

Найти: m(P₂O₅)-?

Складемо РХР:

6 моль                       х моль

4P    +     5O₂   =      2P₂O₅

n= 4 моль                n = 2 моль

Знайдемо кількість речовини:

n(P₂O₅) = 2 * 6 : 4 = 3 моль

Молярна маса оксида фосфора(V) складає:

M(P₂O₅) = 31 * 2 + 16 * 5 = 142 г/моль

Обчислимо масу фосфор (5) оксиду

m(P₂O₅) = n(P₂O₅)  * M(P₂O₅) = 3 * 142 = 426 г

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: dimaayastremskuy4510
Предмет: Алгебра, автор: vladislavsvitik
Предмет: Английский язык, автор: Аноним