Подумайте і складіть свої правила дружби. Напишіть, як стати хорошим другом
погомите пожалуйста
Ответы
Ділитися новинами про свої успіхи
Виявляти емоційну підтримку
Добровільно допомагати у разі потреби
Намагатися, щоб другу було приємно в твоєму суспільстві
Повертати борги і надані послуги
Впевненість у другові і довіру до нього
Відношення до третіх осіб
Захищати друга в його відсутність
Бути терпимим до інших його друзів
Не критикувати друга публічно
Зберігати довірені таємниці
Не ревнувати і не критикувати інші особисті стосунки іншого
Не бути настирливим, не повчати
Поважати внутрішній світ і автономію друга.
Однією з основних духовних потреб людини є спілкування. Спілкування з тим, кому можна довіряти, хто завжди зрозуміє та підтримає, на кого можна покластися у будь-якій життєвій ситуації. Саме таким і повинен бути справжній друг — щирим, відданим, порядним. У великому світі людині важко знайти собі такого друга, але ще важче — не втратити його через якусь дрібницю, не «розміняти» стосунки з ним.
Справжнім є саме той друг, із яким разом пройшли і радощі, і печалі, і який і в радощах, і в печалях залишився поруч.
Хоча кожен із нас у якомусь сенсі є егоїстом, справжня дружба — це такі стосунки, які вимагають відданості, а іноді, навіть, і самопожертви.
Хто просить, а давати забуває, матиме тільки те, що має. (Колумбійське прислів’я)
У дружбі інтереси товариша повинні важити не менше, ніж власні, бо саме принципи рівності та взаємоповаги, ставлячи людей на найвищий щабель, допомагають зберегти у серці почуття безкорисливої любові до друга.
Не можна плутати щиру дружбу із приятельськими стосунками, тому що приятелів у людини може бути безліч, але справжній друг — завжди один. У приятелів можуть бути схожі інтереси, спільне місце роботи або навчання, але між ними немає справжнього духовного єднання, яке робить людей одним цілим (наскільки це можливо). Дружба — це тонка та тендітна річ, і, знайшовши у багнюці цей «діамант дорогий», потрібно докласти максимум зусиль для того, щоб він не втратив свого блиску. Так, близькі стосунки вимагають відмови від брехні, фальші, недовіри.