Вкажіть, чи правильні твердження. Якщо ні -
виправте IX.
1.Климко вирушає в дорогу, сповнену небезпек, по сіль на Полтавщину. 2.Усе добро на базарі, куди звернув Климко, продавалось за гроші. Облаву поліцаї здійснювали на старих і молодих людей. Швець-земляк подарував Климкові тапочки, а не виміняв. 5. Врятована від Німеччини дівчина прохала хлопця стати її братом і 6. податись на Донбас до її мами. Їхав хлопець до станції Дебальцеве на відкритій вантажній машині. 7. Климко повертався додому з дорогоцінною сіллю та харчами. 8. Хворого хлопця виходжувала тітка Марина і хотіла навіть всиновити його.
9.Німець не зміг ударити Климка, бо той стрибнув у калюжу.
10.Головний герой відчував відповідальність за життя Наталі Михайлівни та маленької Олі.
11.Мішок солі заважає Климкові показати дорогу військовополоненому. .
12. Хлопчину підстерегла невблаганна смерть.
Ответы
Відповідь:
Здається, це вікторина ТАК/НІ, або вірно/невірно.
1. Климко вирушає в дорогу, сповнену небезпек, по сіль на Полтавщину. Ні. Климко вирушає по сіль в Слов"янськ - місто, яке знаходиться на Донеччині.
2.Усе добро на базарі, куди звернув Климко, продавалось за гроші. Ні. Цитата: "І все це добро не продавалося, а мінялося на одежу, гас, мило, сірники..."
3. Облаву поліцаї здійснювали на старих і молодих людей. Ні. На молодих, здорових, які можуть працювати. Цитата: "— Молоденьких виловлюють, — сказав швець, примружено, гостро дивлячись туди, де вирувало людське стовписько".
4. Швець-земляк подарував Климкові тапочки, а не виміняв. Так.
5. Врятована від Німеччини дівчина прохала хлопця стати її братом і податись на Донбас до її мами. Не зовсім. Варіант відповіді скоріше Ні. Дівчина добиралася додому на Сумщину, а Климка вона не просила бути її братом. Питала чи їм не по дорозі, і що він міг би бути її братом. цитата: " В Сумщину, дядечку... Я на шахтах була в Донбасі. А Тут війна... Тепер до мами добиваюся... — А то й справді був би моїм братиком... — Дівчина жалібно підняла брови. — У нас із мамою нікого більш немає. Жив би в нас..."
6. Їхав хлопець до станції Дебальцеве на відкритій вантажній машині. Ні. Тітка Марина домовилася, щоб хлопець їхав у вагоні потягу.
7. Климко повертався додому з дорогоцінною сіллю та харчами. Так. цитата: "Мішок із сіллю та харчами (була серед них і пляшка молока, що якимось дивом не розбилась, як упав з вагона) він перев'язав пополам і ніс по черзі то на одному, то на другому плечі".
8. Хворого хлопця виходжувала тітка Марина і хотіла навіть всиновити його. Так.
9.Німець не зміг ударити Климка, бо той стрибнув у калюжу. Ні. Цитата: "Не дійшовши до дверей кроків три, він зігнувся калачиком, аж клунок посунувся на голову, подався ще трохи вліво од німця і разом з клункам полетів з вагона, перекинувся в повітрі й посунувся сторч головою по крутому мокрому насипу просто в калюжу, а клунок боляче придавив шию. Німець таки достав його вже на льоту кулаком у груди... "
10. Головний герой відчував відповідальність за життя Наталі Михайлівни та маленької Олі. Навіть не знаю, що й сказати. Якщо взяти до уваги, що вчительну звали Наталя МИКОЛАЇВНА, то за Михайлівну Климко ніби й не дуже переживав. Але якщо взяти до уваги маленьку Олю, то скоріше за все варіант відповіді Так.
11. Мішок солі заважає Климкові показати дорогу військово-полоненому. Ні. цитата: "І тоді Климко все зрозумів. — Туди, дядю, біжіть! — закричав він, показуючи рукою праворуч від себе. — Туди! Там бал-ка!.."
12. Хлопчину підстерегла невблаганна смерть. Так. Климко загинув.
Пояснення: