Предмет: Химия, автор: tymurpanfilov

80 БАЛОВ, срочно, с решением пожалуйста
1. Безбарвний газ з характерним різким запахом, добре розчинний у воді, використовується у
медицині.
Знайдіть формулу цієї бінарної леткої сполуки з Гідрогеном, в якій масова частка невідомого
елемента V групи становить 82,35%.

2. Безбарвний, дуже отруйний, горючий газ з характерним неприємним запахом, мало розчинний
у воді. Цей газ утворюється в результаті вулканічної активності, входить до складу природного
газу і деяких вод.
Знайдіть формулу речовини, якщо відомо, що це летка сполука з Гідрогеном, що утворює
елемент VІ групи. Відносна молекулярна маса становить 34.

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
2

Ответ:

Объяснение:

1. Формула леткої сполуки V групи RH₃

Знайдемо масову частку Гідрогену

100% - 82,35% = 17,65%

17,65% складаєть  - 3 атоми Гідрогену

Складемо пропорцію:

17,65%  -  3

82,35% -  х

х = 82,35% *3 : 17,65 = 14

Цей елемент Нітроген  - (N) його молекулярна маса складає 14г/моль, і він знаходиться в V групі

Формула сполуки :  NH₃ - амміак

2) Формула леткої сполуки VІ  групи H₂R

Складемо рівняння:

1 * 2 + R = 34

R = 34 - 2

R = 32

Цей елемент Сульфур  - (S) його молекулярна маса складає 32г/моль, і він знаходиться в VI групі

Формула сполуки :H₂S - сірководень


tymurpanfilov: Спасибо большое, выручил
omikylesky: Ты геометрию сделал?
Похожие вопросы