. У науковій літературі зовнішню політику Б. Хмельницького часто розглядають на тлі поділу тогочасних європейських країн на протестантські, католицькі та православні. Поміркуйте, чим обґрунтовується такий підхід. Висловіть власне судження щодо такого поділу.
2. Скориставшись додатковими ресурсами, знайдіть приклади з української літератури чи фольклору, які стосувалися б особистості Б. Хмельницького. Порівняйте образ гетьмана у спогадах сучасників і творах літератури.
3. Знайдіть інформацію про дружин Б. Хмельницького. На підставі матеріалу підручника та прочитаної інформації зробіть невеличку доповідь на тему «Вплив жінки на українську політику середини XVII ст.». Чи згодні ви з назвою доповіді? Чому?
Ответы
Ответ:
Ай-яй-яй, а кто это у нас тут списывает с интернета? А что об этом узнает Елена Леонидовна? Она же тебя сожрет!
Объяснение:
ну в любом случае:
1)-
2)Довгим та тяжким був шлях України до незалежності, але дух визволення, який жив у серці українського народу впродовж віків, піднімав на боротьбу його кращі сили, плекав видатних державних діячів, військових керівників, мудрих звитяжців. Серед них особливе місце посідає постать Богдана Хмельницького, невід'ємна від найсвятіших прагнень українського народу до волі, щастя, справедливості. Саме з Богданом Хмельницьким пов'язане становлення української держави, формування української нації. Його внесок в історію рідного народу— визволення придніпровських земель від ярма польських магнатів, збереження мови і культури, будівництво Української держави.
Ніхто так, як Богдан Хмельницький, не зумів відчути дух народу, його найпотаємніші прагнення і душу. І народ увічнив образ свого захисника в невмирущих думах і піснях:
Ой спасибі тобі, Хмелю,
Й превелика шана
Що врятував Україну
Від польського пана.
До нас дійшло чимало народних пісень, дум, в яких оспівано гетьмана, його справи, військові подвиги, показано як людину високих чеснот. Так, у думі "Хмельницький і Барабаш" розповідається про початок гетьманування Хмельницького:
З того часу Хмельницький гетьманувати став.
От тоді ж то козаки, діти, друзі, молодці
Стиха словами промовляли: "Ей, гетьман Хмельницький,
Богатир наш Зиновій Богдан чигиринський".
3)своєю першою дружиною – донькою міщанина й купця Семена Сомка з Переяслава – Богдан Хмельницький одружився, будучи ще простим сотником Чигиринського реєстрового полку. Йому тоді було лише тридцять п’ять літ. Однак уже на той час Хмельницький був досить досвідченим воїном. Він уже встиг взяти участь у морських походах запорожців на османські міста, зокрема в захопленні передмістя Константинополя. У 1633 році Хмельницький стає на службу до великого коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського
(это все что я могу дать)