Предмет: Химия, автор: matveys7865

У результаті спалювання 9,8 г вуглеводню одержали 15,68 л вуглекислого газу й 12,6 г води. Густина його пари за азотом дорівнює 3,5. Визначте формулу речовини.

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
0

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CxHy) = 9,8 г

V(CO₂) = 15,68 г

m(H₂O) = 12,6 г

D(N₂) = 3,5

Найти: CxHy - ?

Знайдемо молекулярну масу речовини:

M(CxHy) = D(N₂) * M(N₂) = 3,5 * 28 = 98 г/моль

Складемо РХР:

0,1 моль             0,7моль       0,7 моль

CxHy  +  O₂   =    CO₂    +         H₂O

n = 1моль            n=1моль        n = у/2 моль

Визначимо кількість речовин

n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) =9,8/98 = 0,1 моль

n(CO₂) = V(CO₂)/Vm = 15,68/22,4= 0,7 моль

n(С) = n(CO₂) * n/n(CxHy) = 0,7* 1/0,1 = 7 моль

n(H₂O) = 12,6/18 = 0,7 моль

n(H) = 2 * n(H₂O)/n(CxHy)  = 2 * 0,7/0,1 = 14 моль

n(С) : n(H)   = 7 : 14

Отже формула вуглеводню : С7Н14 - гептен

Похожие вопросы