Предмет: Химия, автор: vsevolodbokiko

У результаті взаємодії натрію з водою утворилося 12 г натрій гідроксиду. які маси води та натрію було витрачено​

Ответы

Автор ответа: Lizzie2018
1

Дано : m(NaOH) = 12 г.
Найти : m(Na) = ?
m(H₂O) = ?
Решение :
2Na + 2H₂O = 2NaOH + H₂↑.
n(NaOH) = m(NaOH) : M(NaOH) = 12 г : 40 г/моль = 0,3 моль.
n(NaOH) = n(Na) = n(H₂O) = 0,3 моль.
1) m(Na) = n(Na)*M(Na) = 0,3 моль*23 г/моль = 6,9 г.
2) m(H₂O) = n(H₂O)*M(H₂O) = 0,3 моль*18 г/моль = 5,4 г.
Ответ : m(Na) = 6,9 г; m(H₂O) = 5,4 г.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: masa200977