Радіус планети Марс становить 0,53 радіуса Землі, а маса — 0,11 маси Землі. Визначте прискорення вільного падіння на Марсі.
Ответы
Ответ: 3,69 м
Объяснение: Прискорення вільного падіння на планеті залежить від її маси і радіусу і є рівне наступному виразу:
g = G * M / R^2
де G - гравітаційна постійна, M - маса планети, R - її радіус.
Щоб визначити прискорення вільного падіння на Марсі, спочатку слід визначити його радіус і масу. За умовами запитання радіус Марса становить 0,53 радіуса Землі, тобто дорівнює 0,53 * 6371 км = 3396,43 км. Маса Марса становить 0,11 маси Землі, тобто 0,11 * 5,97 x 10^24 кг = 6,57 x 10^23 кг.
Замість значення G можна використати його розрахункове значення, яке становить 6,674 x 10^-11 Н * м^2 / кг^2.
З цих даних можна розрахувати прискорення вільного падіння на Марсі:
g = 6,674 x 10^-11 * 6,57 x 10^23 / (3396,43 x 1000)^2 = 3,69 м/с^2
Отже, прискорення вільного падіння на Марсі становить 3,69 м.