Предмет: Химия,
автор: hhhhhhgh91
Під час взаємодії цинку з кислотою виділилось 4,48 л водню (н.у.). Визначте кількість речовини кислоти, що вступила в реакцію, та масу цинку, що утворився.
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Дано:
V(H2) = 4,48 л
Найти: n(HCl)-? m(Zn)-?
Складемо РХР:
у г х моль 4,48 л
Zn + 2HCl → ZnCl2 + H2↑
n = 1моль n = 2 моль n= 1 моль
M = 65г/моль М= 36 г/моль Vm = 22,4 л/моль
m = 65 г m = 72 г V = 22,4 л
m(Zn) = 65 * 4,48 : 22,4 = 13 г
Знайдемо масу кислоти, що вступила в реакцію:
m(HCl) = 13 * 72 : 65 = 14,4 г
Визначимо кількість речовини кислоти, що вступила в реакцію:
n(HCl) = m(HCl)/М(HCl) = 14,4/36 = 0,4 моль
Похожие вопросы
Предмет: Физика,
автор: thomastakeda
Предмет: Обществознание,
автор: vuacheslavcom
Предмет: Українська література,
автор: nastushahoroshinska
Предмет: Русский язык,
автор: AliExpress222222
Предмет: Физика,
автор: cgjk