В яких ситуаціях людина стає суб’єктом політики?
Буду дуже вдячний за відповідь
Ответы
Ответ:У демократичному суспільстві політика здійснюється людьми для людей. Тому активна участь особи в політичному житті, роль людини як суб єкта політики має вагоме значення.
Політична діяльність індивідів може здійснюватись як політична участь (участь громадян у політичному житті суспільства) і як політичне функціонування.
Політичне функціонування — забезпечення участі політичних інституцій (державних установ, політичних партій, громадських організацій) в управлінні спільними справами.
Діяльність людини в політиці:
— реакція (позитивна або негативна) на імпульси, що надходять із політичної системи чи з її інституцій, не пов язана з необхідністю високої активності людини; епізодична участь у політиці;
— діяльність, пов язана з делегуванням повноважень; участь у виборах (місцевих або державного рівня), референдумах тощо;
— участь у діяльності політичних і громадських організацій — партій, груп тиску, профспілок, молодіжних політичних об єднань тощо;
— виконання політичних функцій у межах державних інституцій, у т.ч. із засобами масової інформації.
— професійна, керівна політико-ідеологічна діяльність;
— участь у позаінституціональних політичних рухах і акціях, спрямованих на докорінну перебудову існуючої політичної системи.
Цікаву типологію політичної участі розробив американський соціолог Л. Мілбретом, запропонувавши своєрідну шкалу «підвищення» участі в політичних процесах:
— демонстрація плакатів і афіш, оформлення політичних стендів, епізодична участь у політичних дискусіях (навчальна діяльність);
— участь у політичних зборах або мітингах, підтримка грошовими пожертвами, контакти з офіційними особами або політичними лідерами (проміжна діяльність);
— керівництво державними або партійними закладами, забезпечення партійних фондів; участь у закритих або таких, що виробляють стратегію, засіданнях; постійна участь у проведенні політичних кампаній і виборів (активна діяльність).
На діяльність конкретної особи в політиці, на її політичну поведінку загалом впливають світогляд, політична свідомість і політична культура особи, її власні цілі, цінності, стереотипи, настанови, мотиви, інтереси й потреби.
Слід пам ятати, що психологічні та біологічні елементи (мислення, темперамент, воля, пам ять, стан фізичного та психічного здоров я, стать, вік тощо) також здійснюють вплив на політичну поведінку людини.
Роль особи як суб’єкта політики визначається і виявляється на соціальному, інституційному і персоніфікованому рівні.
Объяснение: