Предмет: Химия,
автор: shhtidxot
1) Знайдіть схему перетворень, дайте назву речовинам: C2H4 - C2H2 - C6H6 - H2O
2) Відносна густина парів алкену за метаном 5,25. Виведіть молекулярну формулу. Обчисліть, яка маса хлорпохідного продукту утвориться при хлоруванні цього алкену масою 16,8 г
Ответы
Автор ответа:
1
1) C2H4 (t*, кат)--> C2H2 + H2
3С2H2 (кат)--> C6H6
C6H6 + 7,5O2 --> 6CO2 + 3H2O
2) Найдем молярную массу алкена.
M1/M2 = D --> M2 * D = M1
M1 = 5,25 * (12+4*1) = 84г/моль
Теперь найдем формулу алкена.
Общая формула алкенов СnH2n, значит:
12n + 2n = 84г/моль
14n = 84
n = 6
Углеродов 6, а водородов 6*2 = 12.
Формула алкена C6H12 - гексен
Теперь посчитаем, сколько продукта выделится при хлорировании этого алкена.
C6H12 + Cl2 --> C6H12Cl2
n(C6H12)= 16,8г = 0,2моль
84г/моль
n(C6H12) = n(C6H12Cl2)
m(C6H12Cl2)= 0,2моль * (84 + 35,5*2)г/моль = 31г
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова,
автор: elyadihtarenko
Предмет: Українська література,
автор: fasrey31
Предмет: Химия,
автор: lvaiians
Предмет: Геометрия,
автор: Cftr234567
Предмет: Физика,
автор: DanyaAuziakSchool