ПОМОГИТЕЕЕЕ ПОДАЛУЙЙСТАА
Ответы
Відповідь: 7Б, 8Г, 9А, 10В, 11 (1Б, 2В, 3А, 4Д)
7. Михайлик пригостив бідну жінку з дитям гарбузовим насінням
8. Той факт, що вчительку в селі називали "Настя Василівна", на мій погляд, свідчить про любов і повагу односельців. Мені здається, що вчителькою була ще зовсім молоденька дівчина, бо Михайлик згадує свою першу зустріч так: "...батько пiдiйшов до ставної русокосої вчительки, привiтався з нею.." Але, незважаючи на ще зовсім її юний вік, люди звертаються до цієї дівчини по батькові.
9. Михайлик із Любою, проводжаючи поглядом молодят дивилися на.. ".... вiтряк — оту селянську птицю-казку, що все збирається злетiти в небо, та не може розлучитися iз землею."
10. Продовжити речення. Цитата: "Коли на городi з'являвся перший пуп'янок огiрка чи зацвiтав повернутий до сонця соняшник, мати брала мене, малого, за руку i вела подивитися на це диво, i тодi в блакитнавих очах її назбирувалось стiльки радостi, наче вона була скарбничим усiєї землi".
11. Установити відповідність:
1. Додому я не йшов, а летiв, бо, по-перше, мiг похвалитися, що мама одразу має школяра не першої, а другої групи...
2. Снiг не снiг, а вчитися треба. Пiдемо, Михайле, до школи, — вiн узяв мене на руки, вгорнув полами ки-реї, а на голову надiв заячу шапку.
3. Мар'яна притулилась до матерi, щось зашепотiла їй, i на материних вiях заблищали сльози.
— Не плачте, тiточко, бо я сама розплачусь, — смiючись, заплакала Мар'яна.
— Який же вiн, твiй мiсяць?
4. Та є в мене, коли послухати одних, слабiсть, а коли повiрити iншим-дурiсть; саме вона й завдає найбiльшо-го клопоту та лиха. Якось я швидко, самотужки навчився читати, i вже, на свої дев'ять рокiв, немало проковтнув добра i мотлоху
Пояснення: