Предмет: Химия, автор: vvvvv115

Массасы 39 г калий сумен әрекеттескенде түзілетін сутектің су мөлшерімен массасын есептеңіз

Ответы

Автор ответа: Lizzie2018
1

Дано : m(K) = 39 г.

Найти : m(H2), n(H2O).

Решение :

2К + 2Н2О → 2КОН + Н2↑.

n(K) = m(K) : M(K) = 39 г : 39 г/моль = 1 моль.

n(H2) = 0,5n(K) = 0,5*1 моль = 0,5 моль.

m(H2) = n(H2)*M(H2) = 0,5 моль*2 г/моль = 1 г.

n(H2O) = n(K) = 1 моль.

Ответ : m(H2) = 1 г, n(H2O) = 1 моль.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: romanmyza1234567