Даю 100 балів!!
На тонкий скляний клин падає перпендикулярно пучок променів з довжиною хвилі 0,6 мкм. Кут між поверхнями клина Ø = 12,4. Показник заломлення скла клина - 1,5. Яке число темних смуг приходиться на 1 см довжини клина?
Відповідь повинна вийти: N=3 см-¹
Потрібен розв'язок!
Ответы
Для розрахунку числа темних смуг на 1 см довжини клина необхідно знати довжину хвилі, яка падає на клин, і угол між поверхнями клина.
Довжина хвилі, яка падає на клин, може бути розрахована за формулою:
lambda = lambda_0 / n
де lambda_0 - довжина хвилі променів,
n - показник заломлення скла клина.
Таким чином, довжина хвилі, яка падає на клин, дорівнює:
lambda = 0.6 micrometers / 1.5 = 0.4 micrometers
Тепер можна розрахувати число темних смуг на 1 см довжини клина. Для цього використовується формула:
N = (2 * pi * d) / lambda
де N - число темних смуг на 1 см довжини клина,
d - угол між поверхнями клина у радіанах,
lambda - довжина хвилі, яка падає на клин.
Угол між поверхнями клина у радіанах можна розрахувати за формулою:
d = Ø * pi / 180
де Ø - угол між