«Пекло» у поемі «Енеїда» і «народна мораль»... Який зв’язок між цими поняттями?
Ответы
Відповідь:
У своїй поемі І. Котляревський возвеличує людські чесноти й таврує суспільні недоліки та аморальні вчинки людей. Здається, немає такої вади, про яку не йшлося б у творі з глузуванням або саркастичним засудженням.
В «Енеїді» автор торкається багатьох соціальних та морально-етичних проблем і в оригінальній, цікавій формі доносить до читача.
У пеклі ми зустрічаємо в основному представників панівного класу: жорстоких панів, здирників, чиновників, нечесних суддів та церковних служителів.
Своєї черги до пекла очікували десятники, соцькі, стряпчі, секретарі та повірені, яких письменник називає «п’явками людськими», проклятими. З позицій народу показує І. Котляревський, яку відплату мають отримати грішники і за що.
Описом картин пекла письменник не тільки показав правду про нелюдську сутність кріпацтва, а й висловив надію на вищу справедливість: місце трудового народу у раю, а їх гнобителів — у пеклі. Він мріє про ті часи, коли в суспільстві буде панувати рівноправ’я, а люди почнуть жити згідно із законами християнської моралі. І в цьому тісний зв'язок моралі твору з «народною мораллю».
Пояснення: