143. І. Перепишіть речення, ставлячи дієслова, що в дужках, у потрібну форму майбутнього часу, укажіть вид, особу і число. ми 1. (Молитися) з ночі до ранку я за долю, Вкраїно, твою (Т. Фролова). 2. Я (не забути) їх, без них - не жити, вони (звучати) в мені щоднини, бо я від них навчивсь красу любити моєї дорогої України (В. Грінчак). 3. Якого ж ми (бути) племені-роду, якщо (бути) в устах наша мова (зга- сати)? (А. Демиденко). 4. Хай час летить в прийдешні покоління в світ оцей (повернутись) iще, (народитись) намистечком калини, кра- плинкою ранкової роси, фіалкою і листом тополиним, щоб рідний край (за- не згаснув без краси! (В. Геращенко). 5.Хто забуває звичаї народу - биши) і народ серед марнот (В. Семенко). -
Ответы
1. Молитимуся (недоконаний, перша особа, однина) з ночі до ранку я за долю, Вкраїно, твою (Т. Фролова).
2. Я не забуду (недоконаний, перша особа, однина) їх, без них - не жити, вони звучатимуть (недоконаний, третя особа, множина) в мені щоднини, бо я від них навчивсь красу любити моєї дорогої України (В. Грінчак).
3. Якого ж ми будемо (недоконаний, перша особа, множина) племені-роду, якщо буде (недоконаний, третя особа, однина) в устах наша мова згасати? (А. Демиденко).
4. Хай час летить в прийдешні покоління - в світ оцей повернемось (недоконаний, перша особа, множина) iще, народимось (недоконаний, перша особа, множина) намистечком калини, краплинкою ранкової роси, фіалкою і листом тополиним, щоб рідний край не згаснув без краси! (В. Геращенко).
5. Хто забуває звичаї народу - биши) і народ серед марнот (В. Семенко). - ????