Есе за твором "Останній дюйм"
Розвиток Мовлення (письмово) Висловлювання власного ставлення до проблем,
порушених у творі "Останній дюйм" (написання есе за
прочитаним твором)
ПОРАДИ З НАПИСАННЯ ЕСЕ
Есе — це прозовий твір невеликого обсягу і вільної композиції, який виражає
індивідуальні враження та міркування з конкретного приводу чи питання і явно не
претендує на визначальне або вичерпне трактування предмета.
Мета есе полягає у розвитку таких навичок, як самостійне творче мислення і
письмовий виклад власних думок.
Написання есе є надзвичайно корисним, оскільки це дозволяє автору навчитися
чітко і грамотно формулювати думки, структурувати інформацію, використовувати
основні поняття, виділяти причинно-наслідкові зв’язки, ілюструвати досвід
відповідними прикладами, аргументувати свої висновки.
Рекомендовані структура і план есе
Структура есе визначається пропонованими до нього вимогами:
- думки автора есе з проблеми викладаються у формі коротких тез;
- думка повинна бути підкріплена доказами, тому за тезою слідують аргументи.
ПОМОГИТЕ ПЖЖ!!! ДАЮ 100 БАЛЛОВ!!!!
Ответы
Ответ:
Друга світова війна для австралійського письменника Джеймса Олдріджа стала відправною точкою його творчої діяльності і справжньою школою виживання. У своїх військових репортажах, оповіданнях і романах він відтворював боротьбу людини та її перемогу над відчаєм. Одним із творів на цю тему стало оповідання «Останній дюйм», герої якої опиняються у безвихідній, на перший погляд, ситуації, але знаходять в собі мужність і сили стати вищими за відчай і врятуватися.
«Останній дюйм» для героїв оповідання означав можливість вирватися із самотності й егоїстичності, знайти в собі бажання і сили перемогти та залишитися гідною людиною.
Сюжет оповідання може здатися зовсім простим. Льотчик Бен на старому літаку відправляється у відрядження на зйомки фільму про акул в Акулячій бухті. Для того, щоб налагодити свої стосунки з десятирічним сином Деві, він бере хлопчика з собою.
Спочатку все було добре. Бен вів зйомки, а Деві сидів на березі і спостерігав за батьком. Бен випадково забруднився кров’ю від приманки і на нього напали акули. Своїми кликами вони, немов бритвою, прошили ліву руку і дуже скалічили праву, зачепили вони і ноги. Бену все ж вдалося вибратися на берег і покликати на допомогу сина.
Спочатку Деві дуже злякався того, що трапилося. Але діватися було нікуди, адже Бен не міг керувати літаком, він навіть не міг до нього дійти. А це означало загибель і для нього, і для Деві. Отже, єдиною надією на порятунок залишався хлопчик і те, чи зможе він впоратися з літаком, чи ні.
Майже втрачаючи свідомість від втрати крові та болю, Бен обмірковує план порятунку і намагається не налякати сина. Бен — мужня людина, але й син виявляється гідним свого батька. Деві точно виконує усе, що каже йому Бен і з останніх сил втягає батька до літака, а потім слухняно береться за кермо.
Хлопчику вдалося підняти літак у повітря і під керівництвом Бена довести його до каїрського аеродрому. Бен вже повірив у чудовий порятунок, але залишався «останній дюйм» - найважче перед приземленням будь-якого літака. У ці хвилини їхня доля повністю залежала від Деві. І хлопчик виправдав надії Бена — посадив літак. Перемогли мужність і безстрашшя батька та сина.
Після цих подій Бен вже не мав сумніву, що зуміє розтопити лід у серці сина, адже останній дюйм, який їх розділяв, вони перебороли. Після пережитої драми льотчик повірив, що немає нічого неможливого. Бен впевнився, що його син — гідна поваги, справжня людина. А це ще один доказ того, що у майбутньому батько та син обов’язково стануть друзями.
Оповідання Д. Олдріджа «Останній дюйм» — це прекрасний урок стійкості, мужності і вири в безмежні можливості людини.
Ответ:
У своїх оповіданнях Олдрідж прагнув покатати силу і красу людини, її величезні можливості. Письменнику належать слова: “У мене є оповідання “Останній дюйм”. Його суть у тому, щоб своєчасно зупинитись, не перейти межі.
Насправді ж – це метафора. Сьогодні у світі накопичено стільки зброї, що на останньому дюймі перед всесвітньою катастрофою опинилося людство. Кожен повинен усвідомити свою відповідальність за долю світу, за долю цивілізації…
Щоб останній дюйм не був пройденим. Щоб були люди на Землі…”
Оповідання“Останній дюйм” захоплює нас не так збігом дивовижних обставин, як своїм внутрішнім драматизмом. Герой, пілот, береться не за свою справу: він опускається на дно Червоного моря, де з ризиком для життя проводить підводні зйомки морських хижаків для телебачення. Письменник намагається розкрити складні й болісні переживання Бена, коли він, поранений акулами, збирає останні сили, щоб за будь-яку ціну врятувати сина, а головне – зламати глуху стіну відчуження, подолавши отой “останній дюйм”, який відділяв його від власної дитини.
Деві – десятирічний хлопчик, який розумів, що мати ним не цікавиться, а батько стороння людина, “різка й небагатослівна”. Хлопчик гостро відчував свою самотність і непокоївся, що з ним станеться, якщо батько так ніколи й не випливе з морської глибини.
Поранення Бена змушує хлопчика забути про свої невеселі думки і серйозно поставитися до того, що сталося. Уперше Бен придивляється до сина і думає: “Він, здається, хлопець розвинутий”. Так, цей хлопчина “був чимось схожий на нього самого: за дитячими рисами приховувався, можливо, твердий і навіть невимовний характер”. Бен зрозумів, що відповідає за життя сина.
Якщо він загине, Деві залишиться сам, і його не скоро знайдуть у цій пустелі, а може, взагалі не знайдуть.
У вирішальну мить Деві зосереджений, уважний. Він мусить виконати роботу дорослого чоловіка. Здасться, він і сам подорослішав.
У нього з’явилося почуття відповідальності за себе і за свого батька. Так, справді, у житті не раз настають або залишаються останні дюйми, та найголовніше, що у Бена тепер є ціле життя, яке подарував йому син.
Тема відповідальності є однією з найважливіших в оповіданні, бо людина – творець своєї долі. Письменник підкреслює, що людина – досконалий витвір природи і мусить бути достойна того місця, котре займає в ній.