помогите пожалуйста
—
В чому виявлялась непослідовність політики та реформ М.Горбачова? Відповідь аргументуйте.
Ответы
Объяснение:
Після обрання М. С. Горбачова на пост Генерального секретаря ЦК КПРС у березні 1985 р за короткий проміжок часу грандіозні ідеологічні, політичні, економічні та соціальні зміни потрясли всю країну, змінивши всю сукупність затвердилися після жовтня 1917 р державних і економічних структур.
Горбачовська перебудова почалася з завоювання свободи слова. Колишня спочатку політичним гаслом, спрямованим насамперед на оздоровлення державної ідеології, гласність допомогла швидко звільнити сили, спрямовані на лібералізацію режиму. У міру розвитку гласності, задуманої як засіб боротьби з недоліками соціалізму без "підриву його цінностей", управляти нею ставало все важче, і нарешті вона підняла принципове питання про саму законність партійної влади, про природу сталінізму.
Засудження сталінізму у всіх його проявах призвело до дослідження причин переродження влади і виникнення командно-адміністративної системи. Це породило поляризацію все більш широких верств суспільства на тлі різкого погіршення умов життя та економічної кризи.
Слідом за гласністю нове керівництво висунуло гасло прискорення, на перший погляд, що виглядав цілком традиційно, як заклик до прискорення темпів соціально-економічного розвитку. Але дуже скоро, в 1987 р, було вирішено змінити концепцію прискорення на концепцію перебудови. Стрижнем економічної програми перебудови стала ідея переведення жорстко централізованого, планово-державного господарства на ринкову, товарно-грошову основу в рамках соціалізму.
У цих умовах була проведена серія реформ, розроблених групою економістів, соціологів,' політологів (Л. Абалкін, А. Аганбегян, Т. Заславська, Ф. Бурлацький). Передбачалося розширити самостійність підприємств, виходячи з принципів самоокупності та самофінансування; значно зростали права трудових колективів підприємств і організацій; передбачалося заохочення приватної ініціативи в тих сферах, де це вважалося "соціально-виправданим", наприклад, у сільському господарстві, в відроджуваної сфері індівідуальнотрудовой діяльності, у сфері послуг.