Предмет: История, автор: vladislavhimenko007

Охарактеризуйте політичний та економічний розвиток США у першій половині 19 ст.?Зазначте особливості розвитку країни.

Ответы

Автор ответа: Laveri
1

Ответ:

Після здобуття незалежності Сполучені Штати отримали можливість для вільного та динамічного соціально-економічного та політичного розвитку. Проте наприкінці XVIII - на початку XIX ст. спостерігалося відставання промисловості США від провідних європейських країн, зокрема Англії. Однак етап первісного нагромадження капіталу відбувався дуже швидко, а підприємницький дух американців та активне впровадження нововведень сприяли швидкому подоланню промислового відставання. Економічний розвиток США першої половини століття характеризувало кілька важливих чинників:

o "транспортна революція" дала змогу створити в країні широку мережу залізничних та пароплавних шляхів сполучень, спонукала розвиток торгівлі, переміщення товарів та населення, спеціалізацію окремих районів;

o розширення території США на Захід і створення там центрів сільськогосподарського виробництва;

o прискорений розвиток бавовняного плантаційного господарства Півдня, що ґрунтувався на праці рабів, із низькою собівартістю продукції, яка надходила переважно на експорт;

o "індустріальна революція" у північно-східних штатах, яка створила великі промислові центри країни.

Розвиток транспортної мережі зумовлювався величезними просторами США і потребами торгівлі. Будівництво залізниць і спорудження каналів, що з'єднували внутрішні райони країни з атлантичним узбережжям, почалося в 30-х рр. Як правило, його фінансували федеральний уряд та адміністрації штатів. Великою була також частка приватного та іноземного капіталу. Водночас залізничний бум супроводжувався поганою організацією праці, недоліками у плануванні, примітивною технікою, корупцією та зловживаннями. Однак найголовніше завдання для нації, що розвивається, було виконане і в 60-х роках XIX ст. США випередили всі країни світу за протяжністю залізничних магістралей.

Безперечно, "транспортна революція" сприяла колонізації Заходу, хоча сучасні американські історики сперечаються щодо її впливу на ці процеси. Величезні вільні простори приваблювали переселенців, які мріяли про землю. Це зумовило переважно сільськогосподарський характер економіки цих регіонів. Вирощування зернових та розведення м'ясо-молочної худоби визначили їх спеціалізацію, хоча сільськогосподарське виробництво розвивалося і в північно-східних та південних районах. На Заході переважало фермерське господарство, що ґрунтувалося на сімейній праці. Землю купували або захоплювали самовільно (законом 1841 р. самовільно захоплені землі дозволялося викуповувати). Більшість ферм були сімейного типу. Фермери не зазнавали феодальної експлуатації. Вони могли більше продавати й купувати товарів, ніж селяни, які залежали від поміщика. Вони цілком задовольняли потреби американського населення в сільськогосподарській продукції. Пшениця, кукурудза, свинина та інші сільськогосподарські товари вивозилися на схід та південь США. Фермерські господарства сприяли швидкому розвитку капіталістичної економіки.

Застосування сільськогосподарських машин підвищило продуктивність сільськогосподарської праці й визначило його орієнтацію на ринок. Проте життя фермерів було позначене важкою працею, постійною нестачею грошей та вільного часу. Робітники ферм отримували незначну платню, якої ледве вистачало для прожиття. Кращі землі належали багатим фермерам. Однак порівняно з Європою кількість фермерів у США була більшою, що й визначило фермерський характер сільського господарства країни.

Вирощування бавовни обумовило характер рабовласницьких штатів Півдня. У цей період бавовна замість тютюну стала основною культурою рабовласницького Півдня, більша частина якої вивозилася в Англію. Поширювалося вирощування цукрової тростини. Екстенсивне плантаційне господарство мало "переміщуватися" на нові землі, оскільки бавовна і тютюн виснажували землю. Зростання попиту на бавовну також спонукало плантаторів захоплювати нові землі на півдні та заході країни. В заселенні вільних земель було зацікавлене суспільство, але в цій справі рабовласники вирізнялися агресивністю, непримиренністю у відстоюванні інтересів Півдня. Після прийняття в 1809 р. закону про заборону ввезення рабів тривалий час їх завозили до США контрабандно. У1860 р. в країні було близько 4 млн темношкірих рабів. Вільних афроамериканців на Півночі, де деякі штати скасували рабство, було близько 500 тис. осіб.

Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: Egor12o
БОГ С АВ ВО RALMIPA ДРОЗДА, ЮРІЯ ВИННИЧУКА,
ВАЛЕНТИНА ЧЕМЕРИСА
Варіант 2
І рівень
Завдання 1- 12 мають по чотири варіанти відповіді, серед яких лише ОДИН ПРАВИЛЬНИЙ. Виберіть правильну відповідь
1. Визначте рядок, у якому зазначено проблеми, порушені в оповіданні В. Дрозда
«Білий кінь Шептало».
А Проблема знищення природних багатств, рідкісних рослин;
Б збереження навколишнього середовища;
В проблема людини в суспільстві, її знеособлення, питання дійсності та мрії;
Г питання збереження деяких видів тварин
2. Жанр твору «Білий кінь Шептало»
А казка
Б новела
В оповідання
Г повість
3. Як автор характеризує Шептала?
А брикливим і жорстоким
Б байдужим до всього
В принциповим і водночас відповідальним
Г покірним і роботящим
4. Дракона у творі Ю. Винничука «Місце для дракона» убив
А князь
Б пан Лаврін
В джура Лавріна Г Пустельник
5. Учителем дракона Грицька із повісті-казки Ю. Винничука був
А сам князь
Б пустельник
В князівна Настасія
Г таємний радник князя Антось
6. Люботинському князеві з повісті-казки Ю. Винничука потрібен був дракон, щоб А знайти собі зятя
Б прославитися в битві з ним
В настрахати ворогів
Г залучити туристів
7. Дракон Грицько з повісті-казки ЮЮ. Винничука не хотів
А розмовляти по-людськи
Б жити без людей
В читати
Гробити зло
Флегматичним у творі «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання» В.
Чемериса був(була)
А Галя
Б Вітька
В Федько
Г Петро
9. Сватання до Галі Козачок у сюжеті повісті В. Чемериса є А експозицією
Б зав'язкою
В кульмінаційним моментом
Г розв'язкою
10. Центральною проблемою твору «Білий кінь Шептало» є А влада і гроші
Б людина в суспільстві, свобода й неволя, особистість і натовп В патріотизм та героїзм
Г перше кохання
У творі «Місце для дракона» описано події
А доби Середньовіччя
Б часів кріпацтва
В XX століття
•Г сьогодення
12. Про своє вміння свистіти соромиться згадувати