Предмет: Биология, автор: Аноним

види спостережень за способами проведення
(там 4 - и рамки )
за способом проведення
ДАЮ 50 БАЛЛОВ

Ответы

Автор ответа: Pomocha
1

Відповідь:   Існує три основних способи одержання первинної статистичної інформації: безпосереднє спостереження, документальне спостереження та опитування.


Pomocha: Безпосереднє спостереження передбачає, що реєстратори шляхом підрахунку, зважування, вимірювання і т.д. встановлюють певний факт і здійснюють запис у формулярі. Документальне спостереження передбачає, що запис у формулярі здійснюється на підставі первинного документа. Опитування — це спостереження, при якому запис у формулярі здійснюється зі слів опитуваної людини (респондента). У свою чергу опитування поділяється на експедиційні, самореєстрацію, кореспондентське та інтерв'ю.
Pomocha: Експедиційне спостереження полягає у тому, що спеціально підготовлені реєстратори опитують респондентів і з їх слів здійснюють заповнення формуляру. Самореєстрація передбачає, що формуляр заповнює сам респондент. Кореспондентське опитування передбачає, що особи з якими органи державної статистики уклали відповідну угоду, надсилають у визначені терміни заповнені формуляри. Інтерв'ю передбачає, що відповіді на питання у формулярі записуються у довільній формі.
Автор ответа: a6404338
1

Объяснение:

Статистичні дані можна отримати різними шляхами. З організаційної точки зору розрізняють три форми статистичного спостереження: звітність; спеціально організоване статистичне спостереження; реєстри.

Статистична звітність є основною формою статистичного спостереження в Україні. Це така форма спостереження, коли кожний суб'єкт діяльності (підприємство, організація, установа) подає свої дані у статистичні органи. Дані подаються у вигляді звітів, які підводять результати роботи суб'єкта діяльності за звітний період. Зміст звітності визначається її програмою. Звітність здійснюється за встановленою формою і називається табелем звітності. Тут наводяться дані про узагальнені статистичні показники, наприклад: фонд місячної заробітної плати для підприємства; показник надходження товарно-матеріальних цінностей на основі аналізу документів з надходження вантажів тощо.

Розрізняють типову та спеціальну форму звітності. Типова звітність має однакову форму і зміст для всіх суб'єктів діяльності. Спеціальна звітність виражає специфічні моменти для окремих підприємств.

За принципом періодичності звітність поділяють на річну та поточну. Остання включає такі види звітності як квартальну, місячну, двотижневу, тижневу.

В залежності від способу передачі інформації розрізняють поштову, телеграфну, факс-модемну звітність.

Спеціально організоване статистичне спостереження є другою формою звітності і має на меті отримати відомості, які не охоплені звітністю (переписи, обліки, спеціальні обстеження, опитування).

Ще одною формою обстеження є реєстр - перелік одиниць об'єкта спостереження із зазначенням ознак, який складається та оновлюється під час постійного обстежування. Наприклад, реєстром підприємств і організацій є перелік суб'єктів усіх видів економічної діяльності із зазначенням їх реквізитів та основних показників, реєстром населення — поіменний перелік мешканців регіону, який регулярно переглядається і містить паспортні та податкові відомості про кожного мешканця.

Статистичне обстеження розрізняється в залежності від часу реєстрації даних та ступеня охоплення одиниць спостереження.

Спостереження за часом реєстрації даних поділяються на поточне, періодичне та одноразове. При поточному спостереженню звітність постійно реєструється за мірою виникнення даних. Періодичне спостереження проводиться через певні проміжки часу, наприклад: перепис населення, виробничих площ, технологій, а також обстеження суб'єктів бізнесу щодо можливості інвестування.

За ступенем охоплення одиниць спостереження буває суцільним та несуцільним. Суцільним називають таке спостереження, при якому обстежуються всі без винятку одиниці сукупності, наприклад: перепис населення; облік випуску продукції та ін. При несуцільному спостереженні обстежується тільки частина одиниць сукупності.

Несуцільне обстеження у свою чергу поділяють на вибіркове, монографічне, основного масиву, анкетне, моніторинг. Вибірковим називають таке спостереження, при якому обстеженню підлягає певна частина одиниць сукупності, яку отримали на основі випадкового відбору; цей вид статистичного спостереження отримав значне визначення в статистичній практиці. Монографічне спостереження характеризується тим, що здійснюється докладне і всебічне обстеження окремих одиниць досліджуваної сукупності (опис нових технологій, виробництва окремих видів продукції, передового досвіду тощо). Обстеження основного масиву — це спостереження за частиною найбільших одиниць, питома вага яких переважає в загальному обсязі сукупності (дослідження найбільш крупних транспортних вузлів у загальній структурі вантажного потоку; спостереження за торгівлею на ринках у містах, де мешкає більшість міського населення та ін.). Анкетне обстеження ґрунтується на розсиланні анкет певному колу осіб цію уі-пшон. Моніторинг є різновидом несуцільного обстеження за станом певного середовища (наприклад, моніторинг стану здоров'я мешканців зони посиленого екологічного контролю, моніторинг валютних торгів та аукціонів тощо).

Статистичне спостереження здійснюється в такі три способи', безпосередній облік фактів; документальний облік; опитування. При безпосередньому обліку фактів відомості, що підлягають фіксації, певним чином підраховуються, населення). При кореспонде

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: olya200025
Расставьте знаки препинания. Укажите, что присоединяет союз: а) сравнение; б) сказуемое; в) сравнение, выраженное фразеологическим оборотом; г) сравнительный оборот, имеющий причинный оттенок; д) оборот, имеющий значение «в качестве»; е) обороты с сочетанием как и.
Вдруг из глубины души как со дна моря всплывает новая мысль: отставить все это. Вот почему она смотрела на землю как на юдоль скорби. Но инстинкт подсказал людям другое: рассыпаться уйти в землю проползти неслышно как змеи. Башня валялась в стороне на снегу под деревом как диковинный гриб. Короткий как беглая улыбка осенний день быстро иссякал соединяя все краски осени в один сизый цвет и неба и земли. Дни ожидания тянулись как месяцы недели как годы. К перекличке как и всегда явился Дрозд и стал на левом фланге. Была она маленькая вроде декрета или воззвания. Стал я у перил локти на них положил наклонился разглядываю на воде тень от своей головы сплюснутую как репа с большими ушами и всю в огненных искорках. Город наступал здесь на изрытую как после артиллерийской подготовки равнину. Белое как снег и нежно-зеленое как молодая травка оно резко выделялось на общем однообразном по колориту фоне. Иногда на луну набежит легкое как паутина облачко. Маленькие глазки словно бледные лучики слабо мерцают на сморщенном лице. И потом уже он шел до хутора и через весь хутор не останавливаясь размеренным как на длинном воинском марше шагом. Завизжала купчиха как немазаная дверь. Корни этих деревьев будто змеи. Старый что малый. Закон что дышло: куда повернул, туда и вышло. Богат, хорош собою Ленский везде был принят как жених. Я смотрел как очарованный. Мы встретились как старые знакомые.