Предмет: Литература, автор: mashuko2707

образ Робінзона Крузо ​

Ответы

Автор ответа: milana555st
1

Ответ:

Робінзон винахідник: ставить частокол, а до своєї оселі потрапляє за допомогою короткої дробини, зробив подвійний намет, прилаштував ручний гамак. Спостережлевий: щоб підстрелити козу залазив на якусь скелю, щоб бути непомітним для коз, бо очі тварини мають особливу будову.Пунктуальний: створює календар,  для того щоб мати своєрідний звязок зі світом людей, веде щоденник - як своєрідний співрозмовник Робінзону. Досвідчений хлібороб та наполегливий: наполеглева праця, спостереження за кліматом вирішило проблему з хлібом. Терплячий та розумний - виготовляє вогнетривкий посуд, знаходить засіб як перемолоти зерно у борошно, а потім просіяти його і врешті-реш спекти хліб. Передбачлевий - намагається заздалегідь передбачити всі несподіванки примхливої погоди і зрадливої долі. Інакше кажучи , Робінзон неймовірно діяльний.

Объяснение:

Автор ответа: lepsaula92
1

Працелюбність (трудився кожного дня);

– наполегливість (42 дні робив лише 1 полицю для печери);

– старанність (прагнув зробити все якнайкраще).

Р. Крузо під час перебування на острові навчився робити багато того, чого не вмів раніше, завдяки своїй наполегливості, працелюбності та кмітливості. Ці риси допомогли йому забезпечувати себе усім необхідним місяцями й роками та виживати на безлюдному острові.

Життя на безлюдному острові сприяло також його моральному вдосконаленню. До рис характеру Робінзона можна додати такі: терпіння, милосердя, поміркованість.

Що допомогло Р. Крузо залишатися людиною? Праця; ведення календаря; записи у щоденникові; розпорядок дня; читання Біблії; спілкування (з домашніми тваринами, папугами, П’ятницею)

Робінзон втілює просвітницькі уявлення про “природну людину” в її взаємовідносинах із природою. Вперше у літературі розвивається тема творчої праці. Саме праця допомогла Робінзонові залишитися людиною.

Опинившись у цілковитій самотності, герой Д. Дефо із притаманною йому невтомністю і діловитістю працює над виготовленням предметів домашнього вжитку, видовбує човен, вирощує і збирає свій перший урожай.

Переборюючи безліч труднощів, він опановує різні ремесла. У найдрібніших подробицях змальовано виготовлення кожної речі, кожен етап трудового процесу. Д. Дефо спонукає читача спостерігати з неослабною увагою за напруженою роботою думки і спритних рук Робінзона.

В усьому проявляється діловитість і здоровий глузд героя. Його релігійність і побожність поєднуються з практицизмом ділка. Будь-яку справу він розпочинає з читання молитви, не розлучається з Біблією, але завжди й в усьому керується інтересами вигоди.

Він “з цілковитою безсторонністю, наче кредитор”, усе зіставляє та зважує, а у своєму щоденнику, який веде з властивою йому акуратністю, він приділяє спеціальну увагу підведенню “балансу” позитивних і негативних сторін свого становища.

Характер Робінзона розкривається і в його спілкуванні з П’ятницею. У цьому молодому дикуні, котрого він врятував від смерті, Робінзон хоче бачити свого відданого слугу. Недаремно перше слово, яке він вчить його вимовляти, -“пан”.

Робінзонові необхідний слухняний помічник, йому приємно від “смиренної вдячності”,“безмежної відданості та покірності” П’ятниці. Але, пізнавши його ближче, Робінзон розуміє, що П’ятниця ні в чому не поступається йому.

Д. Дефо — майстер описів. Він створює яскраві картини південної природи, передає своєрідність кожної пори року, чудові його описи моря. І назавжди в пам’яті залишається портрет Робінзона, вдягнутого в камзол і штани до колін, високу хутряну шапку та зі зробленою з козячої шкіри парасолькою над головою; назавжди зберігається в душі пережите разом з Робінзоном відчуття страху і надії, коли на прибережному піску він побачив слід ноги людини

Похожие вопросы
Предмет: Экономика, автор: artem26032009
Предмет: Геометрия, автор: jsbdjdj