❗️❗️твір на тему,,Творчість І. Котляревського, Г. Квітки- Основ‘яненка - картина життя українського народу кінця 18 - початку 19 ст.‘‘❗️❗️
Ответы
Ответ:
Історичні умови, під впливом яких були написані останні частини поеми. (“Енеїда”, а особливо її останні частини, пройнята гарячим почуттям відданості вітчизні: “Любов к отчизні де героїть, / Там сила вража не устоїть, / Там грудь сильніша од гармат”, – зворушливо говорить поет. І це не дивно, адже останні частини поеми, п’ята і шоста, були написані під впливом подій Вітчизняної війни 1812 року..Низ та Евріал – хоробрі воїни, вірні військовому обов’язку, своїй батьківщині. (З усієї троянської ватаги, в якій ми пізнаємо запорозьких козаків, І. Котляревський виділяє двох рядових воїнів – Низа та Евріала. Ці відважні юнаки зробили вилазку у табір рутульців і знищили багато ворогів. Та, повертаючись назад, натрапили на загін латинців і загинули у нерівному бою. Автор із симпатією ставиться до цих юних героїв. Низ та Евріал ще зовсім молоді, але серця у них хоробрі. До останніх хвилин свого життя вони були віддані своїй батьківщині, військовій присязі, яку дали своєму народові. Знаючи, що можуть навіть загинути, юнаки все ж не відмовляються від свого наміру пробратися у ворожий стан. Ніщо не зупиняє їх: ні те. Що на Евріала чекає вдома старенька мати, ні те, що вони самі тільки починають жити.)Переважання громадських інтересів Низа та Евріала над особистими. (На першому плані у Низа та Евріала – громадянський обов’язок. Коли Низ нагадує Евріалові, що на нього чекає старенька, немічна матуся, той відповідає:
Від тебе не відстану зроду,
З тобою рад в огонь і в воду
На сто смертей піду з тобой
І Низ віддячує йому такою самою вірністю. Повертаючись назад після вдалої воєнної операції, юнаки натрапили на ворогів. Низ устиг заховатися, а Евріала взяли в полон. Побачивши мертвого товариша, над тілом якого глумилися чужинці, Низ вихопив меча й убив ватажка латинців Волсента, хоча й знав, що йде на вірну смерть (а міг би залишитися живим!):
Объяснение: