ДУЖЕ СРОЧНО!!!!!!!! Дайте письмову відповідь методом Прес на запитання "Чим середньовічні міста відрізнялись від стародавніх міст".
Ответы
Основна відмінність середньовічних міст від античних полягає в розмірах, складності та досконалості структури. Протягом середньовічного періоду міста переживали значне зростання населення, оскільки все більше людей переїжджали з сільських сільськогосподарських поселень до міст. Таке зростання населення зробило необхідним для міста розробку кращого способу підтримки себе і своїх громадян шляхом регулювання торгівлі та громадських послуг, таких як санітарія. Така підвищена увага до громадської інфраструктури означала, що середньовічні міста мали чіткі межі, укріплені стіни, складні оборонні системи, такі як рови або розвідні мости, а також спеціалізовані ринки або інші місця, де можна було обмінюватися товарами з різних регіонів.
Зі зростанням чисельності населення зростала й освіта, релігійні установи, гільдії ремісників і торговців, органи влади, правоохоронні органи, банки і страхові компанії. Середньовічні міста були набагато краще розвинені, ніж їхні античні аналоги. Вони розвивали складну дорожню мережу з численними мостами, що з'єднували частини міста. Ці дороги дозволяли купцям легко перевозити товари на великі відстані, забезпечуючи при цьому громадянам більш легкий доступ до різних частин міста. На додаток до цих складних проектів розвитку інфраструктури, здійснених місцевими органами влади в цей період, включали будівництво університетів (таких як ті, що були побудовані в Парижі, Оксфорді та Кембриджі), а також кафедральних соборів.
Значні відмінності між витіюватою архітектурою середньовічних міст та простим, але міцним дизайном античних міст дають змогу глибше зрозуміти, як розвивалися два типи цивілізацій. Античні укріплення здебільшого складалися з важких кам'яних стін з високими вежами, в той час як середньовічні укріплення також включали оборонні замки навколо важливих об'єктів в межах цих зростаючих міських центрів. Крім того, багато архітекторів-будівельників почали експериментувати з готичним стилем у цей період, який представляв собою різкий контраст зі спорудами античності, заснованими на класичних греко-римських зразках, що переважали до того часу.