Предмет: Физика, автор: KINGZNANIA

ДАЮ 100 БАЛЛОВ СРОЧНОООО!!!!
Обчисліть кількість теплоти, яка необхідна для випаровування 200 г води, яка знаходиться при температурі 10 °С.
СПАМ ИЛИ НЕ ПРАВИЛЬНО = БАН

Ответы

Автор ответа: koreteg573
0

Ответ:

450,77 кДж

Объяснение:

Для розрахунку кількості теплоти, необхідної для випаровування 200 г води при температурі 10 °С, потрібно знати приховану теплоту пароутворення води, яка являє собою кількість теплоти, необхідну для перетворення даної кількості речовини з рідкого стану в газоподібний при постійній температурі. Для води прихована теплота пароутворення становить приблизно 40,7 кДж/моль при 10 °С.

Щоб перевести це значення в кількість теплоти, необхідну для випаровування 200 г води, потрібно помножити приховану теплоту пароутворення на кількість молей води, що випаровується. Кількість молей води можна обчислити, розділивши масу води на її молекулярну масу, яка дорівнює 18 г/моль. Отже, кількість молей води в 200 г становить 200 г / 18 г/моль = 11,11 моль.

Помноживши приховану теплоту пароутворення на кількість молей води, ви отримаєте загальну кількість теплоти, необхідну для випаровування води: 40,7 кДж/моль * 11,11 моль = 450,77 кДж. Це кількість теплоти, яку необхідно додати до води, щоб випарувати її при температурі 10 °С.

Автор ответа: yangin
0

m = 200 г = 0,2 кг - маса води

t1 = 10 C - початкова температура води

t2 = 100 C - температура перетворення води на пару

с = 4200 Дж/кг*С

r = 2,3*10^6 Дж/кг = 2300000 Дж/кг

Q - ?

Q1 = c*m*(t2-t1) - кількість теплоти, необхідна для нагрівання води до 100 градусів

Q2 = r*m - кількість теплоти, необхідна для пароутворення води

Q = Q1 + Q2 - загальна кількість теплоти, необхідна для перетворення води на пару

Q1 = 0,2*4200*(100 - 10) = 75600 Дж

Q2 = 0,2*2300000 = 460000 Дж

Q = 75600 + 460000 = 535600 Дж = 535,6 кДж

Похожие вопросы