Предмет: Химия, автор: 4fgrhdtv4b

ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСОЧКА!! ДУЖЕ ПОТРІБНО!!!! Натрій оксид масою 37,2г розчинили у ортофосфатній кислоті масою 40г.

Яка маса і кількість речовини утвореної солі? ДАЮ 95 бБАЛІВ, АЛЕ РОЗПИШІТЬ ПО МОЖЛИВОСТІ НА ЛИСТОЧКУ!!!! ХІМІЯ 8 КЛАС!!

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
1

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Na2O) - 37,2г

m(H3PO4) - 40г

Найти: n(Na3PO4) - ? m(Na3PO4) -?

Знайдемомолекулярну масу Na2O , Na3PO4, H3PO4,

M(Na2O) = 23 * 2 + 16 = 62г/моль

M(Na3PO4) = 23 * 3 + 31 + 16 * 4 = 164г/моль

M(H3PO4) = 1 * 3 + 31 + 16 * 4 = 98г/моль

Складемо РХР:

3Na2O   +   2H3PO4 =   2Na3PO4   + 3H2O

n= 3 моль   n = 2моль     n = 2 моль    

Знайдемо кількість речовини:

n(Na2O) = m(Na2O)/ M(Na2O) = 37,2/62 = 0,6моль

n(H3PO4) = m(H3PO4)/M(Na3PO4) = 40/98 = 0,4моль

n(Na2O) : n(H3PO4) : n(Na3PO4) = 3 : 2 : 2

З РХР бачимо,що

n(Na3PO4) = n(H3PO4) = 0,4моль

Знайдемо масу Na3PO4:

m(Na3PO4) = n(Na3PO4) * M(Na3PO4)  = 0,4 * 164 = 65,6г

Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: lizok13yo