Предмет: Другие предметы, автор: olga4496

Гійом Аполлінер цікаві факти

Ответы

Автор ответа: Shut18
1

Ответ:

Ґійом Аполлінер (1880-1918) — французький поет, художник, критик. Один з основоположників літературного авангарду, що визначив напрямки розвитку французької та світової поезії у ХХ столітті. За українськими мотивами написав поетичний твір «Відповідь запорізьких козаків турецькому султанові», вміщений у збірці «Алкоголі. Вірші 1898–1913»

Народився 26 серпня 1880 р. у Римі. Був позашлюбним сином напівполячки-напівіталійки дворянки Анжеліки Костровицької російської підданої, дочки польського шляхтича Міхала Аполлінарія Костровицького.

В 1896–1897 роках навчався в ліцеї. Проте через п’ять місяців покинув ліцей, щоб стати вільним літератором.

Поширював легенди про те, що його батьком є син одного з Наполеонів Бонапартів або ж Папа Римський.

Для заробітку писав романи. Найвідоміший з них — «Одинадцять тисяч різок».

7 вересня 1911 вибухнув скандал: Аполлінера і Пікассо звинуватили у крадіжці з Лувра «Джоконди» Леонардо да Вінчі. Аполлінер прийняв секретарем пройдисвіта Жері П’єре. Одного разу той приніс у подарунок Аполлінерові старовинні іберійські статуетки, викрадені з Лувру. Через кілька років П’єре вирішив зробити дарунок Пікассо і приніс йому жіночий бюст з тієї ж колекції. Коли в 1911 пропала «Джоконда», він трохи запанікував і наказав П’єре покинути Францію, хоча той був непричетний. Коли в домі Аполлінера знайшли викрадений жіночий бюст з Лувра і листи, з яких було зрозуміло, що він свідомо зберігав у себе викрадене майно, його арештували. Аполлінера ув’язнили в тюрмі Санте, але під впливом протестів громадськості 12 вересня 1911 відпустили. Судовий процес тривав 4 місяці; Пікассо заявив, що не знайомий з Аполлінером, в чому потім каявся.

Гійом Аполлінер розробляв жанрову форму поезії – каліграми.

Під час першої світової війни, в 1915 році, Аполлінер, будучи солдатом, отримав поранення в голову, йому зробили операцію на черепі.

На початку 1918 року він одружився з красунею Жаклін Кольб. Тоді ж Аполлінер написав містерію-буфф «Барви часу».

Через півроку 9 листопада 1918 помер у Парижі у віці 38 років, заразившись іспанкою, похований 13 листопада на цвинтарі Пер-Лашез.

Аполлінер став засновником терміну – сюрреалізм.

Теперішня Франція неможлива без Ґійома Аполлінера, так само, як і неможливе без нього сучасне мистецтво, до якого римський знайда, нащадок Бонапарта, «викрадач «Мони Лізи»» зробив внесок, переоцінити який просто неможливо.


olga4496: Дякую
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: gorbushkoalice2011
Предмет: Алгебра, автор: sisiisisu