Вступ. Художня література і мистецтво. Специфіка художньої літератури як виду мистецтва. Художній образ. Види образів.
очень надо срочно кто поможет тот получет 50б
Ответы
Відповідь:Художня література як вид мистецтва
Література, як і інші види творчої діяльності, є способом пізнання і перетворення життя. Античність філософськи обгрунтувала основні категорії художньої літератури як виду мистецтва. Платон, розмірковуючи про співвідношення понять "моральне" і "естетичне", запропонував, але суті, перше визначення художньої творчості, яке виходить з більш загального уявлення про природу душі.безсмертя вічного саморуху душі ілюструється казкою про перетвореннях ідеї і переселення душі. Ідея ( "ейдос" - слово, що позначає форму, рід, вид, образ), по Платону, - це спогад про божественне, про вічне в душі обраного, закабаленного турботами грішній землі: "Адже людина повинна пізнавати істину під формою так званого роду який складається з багатьох чуттєвих уявлень, що приводяться розумом воєдино, - говорить Сократ у "Федрі", - а це робиться через спогад про те, що душа знала, коли супроводжувала Бога, і, зневажаючи всі, зване нині існуючим, проникала мислію до істинно сущого ". "Ейдос", таким чином, - загальне уявлення розуму, не позбавлене конкретності чуттєвих визначень. Його предоснова - ідея як спогад або споглядання вічної істини.
Якщо філософ, міркує Платон в "Республіці", прямо стикається думкою з надзоряні царством ідей, а ремісник або художник створюють речові втілення "ейдосів", то поет захоплює уми по зовсім іншому шляху. Він настільки прикутий до речей безпосереднього досвіду, що породжує лише "тіні тіней", "наслідування наслідувань". Погляд на поета з точки зору державної користі, їм принесеної, вимагає переконливих доказів. І Платон, закликаючи до відповіді Гомера, запитує: чому Гомер, який так переконливо зобразив війну, закони і хвороби, ніколи не був на чолі війська, нікого нс вилікував, ніяких законів не створив? Він малював лише тіні чеснот і подвигів. Ригоризм філософа поширюється на твори трагіків, які описували "погані" приклади і пристрасті. Їх слід було б, переконаний Платон, вигнати з ідеальної держави.
Розроблене Платоном поняття "мимесис" - мистецтво наслідує природі - пропонує первинну формулу художнього узагальнення. Саме ця формула багато в чому визначить розуміння пізнавальних, моральних і цивільно-естетичних функцій мистецтва.
Платон бачить у творі мистецтва лише еманацію надособистісної духовної субстанції, а не образ дійсності.
Ідеї античного філософа багато в чому визначили специфіку з'ясування проблеми відношення мистецтва до дійсності.
Мистецтво визначається Аристотелем як наслідування людській природі, громадському житті. Але це - наслідування, а не дзеркальне відтворення. Його мета - не фіксація "дійсно того, що сталося" в його випадкової одиничності, а втілення того, що "можливо за ймовірністю або необхідності".
Слово "катарсис" в філософії Аристотеля відзначено неясністю і багатозначністю, що в результаті породило величезну кількість теорій - релігійних, естетичних, естетико-етичних, медичних. Причина неоднозначності трактування поняття з'ясовна фрагментарностью дійшов до нас тексту "Поетики", а також цілком очевидною складністю моделями сучасного свідомості реконструювати духовне обличчя "вільного громадянина" давнини. У загальному вигляді під "катарсисом" мається на увазі "очищення через страждання і страх", тобто мова йде про особливе вплив мистецтва на глядача і про те художньому ефекті мистецтва, який свідчить про сто перетворюючої виховної функції.Категорія катарсису тісно пов'язана з поняттям "калокагатия" (від грецьких слів "Каллон" і "кагатон" - краса і добро), що передбачає єдність істини, добра і краси, моральних і естетичних оцінок.
На основі думки про миметически характері мистецтва Г. В. Ф. Гегель, Г. Е. Лессінг, Д. Дідро, І. В. Гете і І. Канг розвивають основні положення естетики - співвідношення реальності і літератури та поняття "художня правда".
Пояснення:
...............