Предмет: Українська література, автор: artemomail22

Твір на тему Любов до рідної мови і боротьба за її чистоту у п'єсі Куліша "Мина Мазайло"​

Ответы

Автор ответа: otikydgkud
0

Ответ:

„Філологічний водевіль” - так було визначено одним із критиків жанрову своєрідність комедії „Мина Мазайло”. Багато вчених зазначало, що що це справді філологічна п’єса, в якій багато власне мовознавчої уваги до слова, до емоційних барв і відтінків. Куліш був закоханий у красу й виразність рідної мови та сприймав найтонші звукові нюанси слова.

Свою любов до рідного слова у творі він драматург вклав у вуста Мокієві – синові головного героя. І хоч цей юнак здажться незграбним і смішним, смішкуватим у своєму надмірному захопленні лише мовою, але не можна не зауважити багатство й глибину його філологічних спостережень, які у творі пояснює ніби сам автор.

Під його впливом й Уля стає прислухатися до співучих слів української мови, знаходити їхній потаємний зміст, який полягає в тому, що мова відображає не лише якісь поняття, дії, явища, процеси, а й національну вдачу. Так дівчина захоплено каже про своє „філологічне відкриття” Рині: „…по-вкраїнському – одружитися з нею… Це ж не те, що „жениться на ней”, розумієш?.. Тут чується зразу, що жінка рівноправно стоїть поруч з чоловіком…”

Мокій із любов’ю прислухався до кожного слова, ретельно вивчав мову. Він був проти того, щоб кожне слово іншомовного походження перероблялося на український лад, через це посперечався з дядьком Тарасом – прихильником усього тільки „свого”. До речі, сам дядько, лаючи себе за невдале голосування, вжив аж чотирнадцять синонімів до слова „дурень”.

Хоч у п’єсі немає цілком позитивних героїв, все ж помітно, наскільки відрізняється мова Мокія, Улі (пізніше), дядька Тараса від скаліченої мови Мини Мазайла, його дочки та дружини, а особливо тьоті Моті. Отже, багатство й соковитість української мови знайшли своє яскраве відображення у творі, і це не могло не привернути увагу читачів до проблеми її збереження та розвитку.

Отож, на мою думку, слід дбати про чистоту й красу своєї рідної мови, намагатися говорити один одному лише добрі слова, і тоді світ навколо стане кращим.


artemomail22: Просто текст з інтернету
Похожие вопросы
Предмет: Немецкий язык, автор: demcenkomasa06
ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА, Я ОЧЕНЬ ВАС ПРОШУ, ДАМ 17 БАЛЛОВ
I. Вибери правильний варіант (3 бали) :
1. Er … Dima.
a) heißt
b)heiße
c)heißen
2. Ich feiere … Frühling Ostern.
a) um
b) im
c) an
3. Die Schule beginnt … 8 Uhr.
a) im
b) am
c) um
4.Leon …. gern seine Hose.
a) trägt
b) tragen
c) tragt
5. Er …. Bananen.
a) mögt
b) mag
c) magt
6) Ich habe …. Katze.
a) eine
b) einen
c) ein

II. З’єднай (2 бали) :
1.Was möchtest du heute machen? a) Ja.
2. Wie ist dein Lieblingstier? b) In Europa.
3. Ist es sonnig? c) Der Hund.
4. Wo liegt die Ukraine? d) Ich möchte lesen.

III. Склади речення з поданих слів (3 бали) :
1. der Ukraine, Kyjiw, ist, Die Hauptstadt
2. es, dir, Wie, geht, ?
3. Die Kinder, Krippen, für, Vögel, machen

IV. Прочитай текст і познач хрестиком речення, які відповідають змісту тексту (4 бали):

Berlin ist groß. Hier leben über drei Millionen Einwohner. Die Stadt ist alt und hat viele Sehenswürdigkeiten. Das Brandenburger Tor ist ein Symbol Berlins. Nicht weit liegt das Parlament, es heißt der Reichstag. Hier — am Brandenburger Tor — beginnt auch die Straße Unter den Linden. In der Straße Unter den Linden liegen viele schöne Häuser wie zum Beispiel die Humboldt-Universität. Hier gibt es immer viele Menschen. Der Alexanderplatz und der Fernsehturm sind auch beliebt. Da sind auch immer viele Berliner und Touristen zu sehen. Nicht weniger beliebt ist auch der Berliner Tiergarten.

1. In Berlin leben über fünf Millionen Einwohner.
2. Das Brandenburger Tor ist kein Symbol Berlins.
3. In der Straße Unter den Linden liegt die Humboldt-Universität.
4. Nicht weniger beliebt ist auch der Berliner Tiergarten.
Предмет: Алгебра, автор: elizavetatkhoreva
Предмет: Обществознание, автор: kurmanalievbektur70