1. Обчислити молярну масу речовини, порція якої кількістю речовини 0,5 моль має масу 40 г.
2. Обчислити об'єм порції сульфур(VI) оксиду кількістю речовини 2 моль.
3. Обчислити кількість речовини в порції алюміній оксиду Al2O3 масою 20,4 г.
Ответы
Ответ:1. 80г/моль; 2. 160г; 3. 0.200моль
Объяснение:
1. Щоб обчислити молярну масу речовини, необхідно ділити масу речовини, яка виражена в грамах, на кількість речовини, яка виражена у молях.
В даному випадку маса речовини складає 40 г, а кількість речовини складає 0,5 моль. Тому, щоб обчислити молярну масу речовини, необхідно поділити 40 г на 0,5 моль:
40 g / 0.5 mol = 80 g/mol
Таким чином, молярна маса речовини складає 80 г/моль.
2.Щоб обчислити об'єм порції сульфур(VI) оксиду, необхідно знати її молярну масу та кількість речовини.
Молярна маса сульфур(VI) оксиду складає 80 г/моль. Якщо кількість речовини сульфур(VI) оксиду складає 2 моль, то об'єм порції можна обчислити, ділячи масу речовини, яка виражена в грамах, на її молярну масу:
2 mol * 80 g/mol = 160 g
Таким чином, об'єм порції сульфур(VI) оксиду, що містить 2 моль речовини, складає 160 г.
3. Щоб обчислити кількість речовини в порції алюміній оксиду, необхідно знати її молярну масу та масу речовини, яка виражена в грамах.
Молярна маса алюміній оксиду складає 101,96 г/моль. Якщо маса речовини складає 20,4 г, то кількість речовини можна обчислити, ділячи масу речовини, яка виражена в грамах, на її молярну масу:
20,4 g / 101,96 g/mol = 0,200 mol
Таким чином, кількість речовини в порції алюміній оксиду, що має масу 20,4 г, складає 0,200 моль.