Предмет: Химия, автор: Ghost855

Під час спалювання вуглеводню масою 8,8г утворилось 26,4г карбон(IV) оксиду. Густина речовини за нормальних умов – 1,96г/л. Встановити формулу вуглеводню.​

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
0

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CxHy) = 8,8 г

m(CO₂) = 26,4 г

р(CxHy) = 1,96г/л

Найти: CnH2n+2 - ?

Найдемо молекулярну масу речовини:

M(CxHy) = р(CxHy) * Vm = 1,96 * 22,4 = 44 г/моль

Складемо РХР:

0,2 моль                0,6 моль  

CnH2n+2  +  O₂   =    CO₂    +         H₂O

n = 1моль                n = 1моль      

Знайдемо кількість речовини С:

n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) = 8,8/44 = 0,2 моль

n(CO₂) = m(CO₂)/М(CO₂) = 26,4/44 = 0,6 моль

n(С) = n(CO₂) * n/n(CxHy) = 0,6 * 1/0,2 = 3 моль

Отже маємо формулу С₃Н₈ - пропан

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: masukmarina150