ДАЮ 100 БАЛЛОВ
1. Написати причини національно-визвольної боротьби
2. Дати характеристику першим битвам Богдана Хмельницького
3. Скласти візитну картку Богдана Хмельницького
4. Придумати сенкан за темою: Національна визвольна війна України
5. Написати коротеньке есе: Богдан Хмельницький як історична
особистість і людина
Ответы
Ответ:
Объяснение:
1.Причини Національно-визвольної війни – це гострі протиріччя в українському суспільстві середини XVIIIст., викликані соціально-економічним та національно-релігійним гнобленням у складі Речі Посполитої.І. Соціально-економічні причини:
1. посилення кріпацтва та зростання панщини до 5 – 6 днів
2. утиски і обмеження прав українського козацтва, закріплені
А) Козаки позбавлялись права обирати гетьмана, замість якого мали підлягати польському комісару:
Б) Козаки позбавлялись права обирати старшину (окрім сотників і отаманів), окремого суду та відзнак:
В) Реєстр обмежувався 6 тис. козаків
Г) Заборона козакам під страхом смерті тікати на Запоріжжя
Д) Обмеження місця проживання лише Черкасами, Чигирином та Корсунем
3. Утиски міщан польською адміністрацією.
ІІ. Політичні причини: відсутність власної держави з одночасним прагненням козацької старшини і української православної шляхти здобути владу.
ІІІ. Національно-релігійні причини
1. Утиски православної церкви і православних
2. Політика полонізації
2,Прибувши в Січ, Богдан Хмельницький був призначений полководцем війська. Звання гетьмана йому було присвоєно пізніше. 22 квітня 1648 року почався виступ полководця проти Польщі. З цього моменту фактично й бере початок національно-визвольна війна.Початок протистояння збігся з моментом, коли бунт серед українського народу вже назрів. Велика частина земель входила до складу Речі Посполитої, де зневажалися права українців і православних
3, с. Драгово, Хустського району знаходиться джерело мінеральної води, яка користується неабияким попитом, оскільки її експортують по всій Україні. Але, такі джерела можна зустріти майже всюди в регіоні, а тому для Драгова це не є особливістю. Незвичайним вищезгадане село робить пам'ятник Богдану Хмельницькому. Він був поставлений в 1954 році, до відзначення 300-річчя об'єднання України з Росією. Постать такого гетьмана була вибрана через те, що він відіграв значну роль в українсько-російських відносинах, пронісши їх крізь призму століть. Пам'ятник знаходиться на межі двох районів: Хустського і Тячівського, між селами Драгово та Чумалево, що символізує територіальні відносини. Така пам'ятка є візитною карткою села, оскільки знаходиться на в'їзді в Драгово. А, тому, місцева громада слідкує за естетичним виглядом статуї, організовуючи загальносільські суботники та збираючи кошти на реставрацію статуї.
4, Національно извольна війна України
Страшна , жахлива
Лякає , вбиває , грабує
Нема нічого страшнішого , ніж війна
Боротьба
5,Це була людина воістину варта звання гетьмана. Він не боявся біди, у найтяжчому становищі не втрачав голови, не боявся найтяжчої роботи, був міцний духом; з однаковою мужністю зносив мороз і спеку, їв і пив не скільки хотів, а скільки можна було, ні вдень ні вночі не знемагав від безсоння, а коли справи і труд воїна зморювали його, то він спав невеличку крихту часу і спав не на коштовних ліжках, а в постелі, що до лиця воїну. Лягаючи спати, не думав, як би знайти тихий куточок, а вкладався посеред військового гамору; одягався він так, як і всі інші, мав коней та зброю не набагато кращу, ніж в інших. Не раз його бачили, як, укрившись військовим плащем, знеможений, він спав посеред сторожі. Він завжди першим кидався в бій і останнім повертався з битви. Маючи ці та до цих подібні достоїнства, зовсім не дивно, що він став переможцем та пострахом для ляхів, а мирянам припав до душі, бо, відійшовши від військових справ та ученій, повністю зайнявся собою. У його воїнства все так було злагоджено, що коли б він не пощадив (про це мовилось уже), то зовсім міг би знищити Польщу.