Контрольний твір- роздум
" Мудрість рубаї Омара Хайяма"
Ответы
Ответ:
Омар Хайям – видатна особистість
середньовічного Сходу, один із вчених свого часу, філософ, математик, астроном, поліглот та поет. Все світить славу принесли йому невеликі чотиривірші рубаї. Вони вражають філософською глибиною та лаконічністю форм, сміливістю думок та любов'ю до життя. Чотири вірші, поєднані до однієї збірки «Рубайят», різноманітні за своєю тематикою. Тут є і роздуми про сенс людського життя, про нескінченність пізнання, про справедливість та гідність. Вічні цінності життя, радість та смуток буття розкриваються у безсмертних віршах Хайяма. Проникнувши в таємниці філософії, медицини, астрономії, Хайям випередив свій час у пізнанні різних сторін життя, проте зізнається у своїх віршах:
Я тільки й знаю, що знання шукаю У найглибші таємниці проникаю. Я думаю вже сімдесят два роки бачу, що я нічого не знаю. (Переклав з фарсі Василь Місік) Найвищою цінністю у виставі поета є саме життя, свобода, знання, спілкування 3 мудрецями та природою, з друзями. Оспівування любові та простих людських радостей присвячено
багато рядків Хайяма: Боюся, що ми більше не повернемося додому з ким не зустрінемося в земному просторі. Ця мить, що ти прожив, вважай своїм трофеєм! Тому що на нас потім чекає, не дано знати нікому.
Ответ:
Омар Хаям – відомий персидський поет, філософ, математик, астроном та астролог. Великий проміжок часу творчість Хаяма була забута, аж до перекладів його рубаїв на інші мови.
Рубаї поета представляють в собі твори з певним світобаченням поета. Для кращого розуміння світогляду слід зазначити, що Омар Хаям сповідував суфізм.
Суфізм – це містико аскетична течія в ісламі. Суфісти найчастіше прагнуть досягти особистого саморозвитку за допомогою самопізнання внутрішнього світу. Саме тому, деяким предметам у рубаях надано двоякого значення.
Шедеври Омара Хаяма легко читаються та зрозумілі багатьом читачам, незалежно від національності та віросповідання.
Прочитавши роботи письменника, можна стверджувати особливе ставлення поета до життя. Омар Хаям стверджував, що людина після смерті потрапляє в інший світ. У цьому вимірі вмерший не має турбот, несправедливого відношення, перебуває у стані спокою та ейфорії. Таке незвичне ставлення поета до смерті не робить його байдужим двідносно майбутнього, а скоріше навпаки. Хаям прагне змінити світ на кращий, в якому не буде місця смутку і болі .
Поет закликає жити не турботами про майбутнє
або минуле, а сьогоденним життям. Бачити радість у звичайних речах.
Використання досить незвичних та оригінальних для нас метафор надає творам Омара Хаяма більшої романтичності та приземистості.
Багато часу минуло з моменту написання поезій Омара Хаяма, але й до сьогодні зміст його думок не перестає мати місце. Ліричні герої таких творів і сьогодні навчають нас жити сьогоденням, не забувати про радощі життя, та захоплюватись красою почуттів.
Поезія Омара Хаяма захоплює своєю незвичністю, жанровою формою, поданням персонажів та мисленням про навколишній світ. Єкзотична подача віршованої форми притягає до себе.