Предмет: География, автор: angelamerhel

6 клас
Підготуйте розповідь про морські малюски амоніти, використовуючи різноманітні джерела інформації. Поясніть, чому їх скам'янілі рештки можна знайти на Східноєвропейській рівнині.
Будь ласка Срочно даю 40 балів​

Ответы

Автор ответа: angelinalevon1
0

Ответ:

Ammonitida) або амоніти — ряд викопних морських головоногих молюсків підкласу амоноідей. Вирізнялися, за винятком кількох видів, правильною спірально закрученою багатокамерною мушлею амонітичної будови. Існували в юрському та крейдовому періодах.

АМОНІ́ТИ – ряд вимерлих молюсків із класу головоногих (Cephalopoda). Мали черепашку діаметром від 1 см до 2,5 м, закручену переважно в одній площині і розділену числен. фігур. перегородками на камери. Тіло містилося в останній зовн. камері, яка мала покришку (аптих). Камери наповнювалися газом і сполучалися між собою сифоном, завдяки чому молюск, регулюючи тиск, швидко переміщався в товщі води по вертикалі. Ззовні черепашка мала скульптуру у формі радіальних ребер, горбів, шипів. Внутр. поверхня була перламутрова. Велике діагност. значення мала сутура – лінія сполучення перегородок (септ) із внутр. поверхнею черепашки. А. – винятково мор. організми, хижаки, що жили в мезозой. морях тріасового, юрського і крейд. періодів. Вони належать до провід. групи організмів, важливої для визначення відносного геол. віку порід, у яких вони захоронені. Численні рештки А. часто трапляються в мезозой. відкладах Криму, Карпат, Донбасу, у Серед. Подніпров'ї і Західній Україні.

Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: n8307905