Предмет: Химия, автор: nikulinmaksim253

Унаслідок спалювання вуглеводню утворилося 26,88 л вуглекислого газу (н.у.) і 21,6 г води. Відносна густина випарів цієї речовини за воднем становить 28. Визначте формулу речовини. СРОЧНО ПОЖАЛУЙСТА.

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
1

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(CO₂) = 26,88 л

m(H₂O) = 21,6 г

D(H₂) = 28

Найти: CxHy - ?

Знайдемо молекулярну масу речовини:

M(CxHy) = D(Н₂) * M(Н₂) = 28 * 2 = 56 г/моль

Складемо РХР:

1,2 моль            1,2 моль         1,2 моль

CxHy  +  O₂   =    CO₂    +         H₂O

n = 1моль            n=1моль        n = у/2 моль

Визначимо кількість речовин

n(CO₂) = V(CO₂)/Vm =26,88/22,4 = 1,2 моль

n(С) = n(CO₂) * n/n(CxHy) = 1,2 * 1/1 = 1,2 моль

n(H₂O) = 21,6/18 = 1,2 моль

n(H) = 2 * n(H₂O)/n(CxHy)  = 2 * 1,2/1 = 2,4 моль

n(С) : n(H) = 1,2 : 2,4

Так як індекси мають бути цілі числа , то поділимо на менший індекс і отримаємо

n(С) : n(H) = 1 : 2

Отже це простіша формула . Так як маса сполуки 56 г/моль, то множимо обидва індекси на 4 і звідси маємо

формулу вуглеводню: С₄Н₈ - бутен

M(С₄Н₈) = 12 * 4 + 1 * 8 = 56г/моль

Похожие вопросы
Предмет: Немецкий язык, автор: Elisabethh676
Предмет: Обществознание, автор: linkur