Предмет: Биология, автор: alexbolttstandoff

2. Які особливостi кiткових риб дозволили їм заселити стоячi водойми? 3. Чому бічна лінія розвинена лише у водних організмів?​

Ответы

Автор ответа: rybakrab6
0

Ответ:

При всьому різноманітті риб всі вони мають дуже схожі зовнішні ознаки та  будову тіла, так як живуть в однаковому водному середовищі. Це середовище характеризується певними фізичними властивостями: велика щільність, дія сили Архімеда на об'єкти, занурені в неї, освітленість тільки у верхніх шарах, стабільність температури, кисень тільки в розчиненому стані і в невеликих кількостях.

ФОРМА ТІЛА риб така, що володіє максимальними гідродинамічними  властивостями, що дозволяють найбільшою мірою долати опір води. Ефективність і швидкість руху в воді досягається наступними особливостями зовнішньої будови: - обтічне тіло: загострена передня частина тіла; між головою, тулубом і хвостом немає різких переходів; немає довгих розгалужених виростів тіла;

гладка шкіра, вкрита дрібною лускою і слизом; вільні краю луски спрямовані назад;

наявність плавників, що мають широку поверхню; з них дві пари плавників -   грудні і черевні -  справжні кінцівки.

ОРГАНИ ДИХАННЯ - зябра, що мають велику площу газообміну. Газообмін в зябрах здійснюється шляхом дифузії кисню і вуглекислого газу між водою і кров'ю. Відомо, що у водному середовищі дифузія кисню йде приблизно в 10000 повільніше, ніж в повітрі. Тому зябра риб влаштовані і працюють так, щоб підвищити ефективність дифузії. Ефективність дифузії досягається наступним шляхом:

Зябра мають дуже велику площу газообміну (дифузії), завдяки великій кількості   зябрових пелюсток на кожній зябрової дузі ; кожен зябровий пелюстка в свою чергу розгалужений на безліч   зябрових пластинок; у хороших плавців площа газообміну в 10 - 15 разів превищує поверхню тіла;

Объяснение:

У риб і деяких земноводних є абсолютно унікальний апарат, здатний уловлювати найменші коливання води. Називається він - сейсмосенсорний орган або орган бічної лінії.

Бічна лінія – найважливіший орган чуттів, який допомагає рибам існувати більш комфортно. Дана лінія – свого роду єдиний центр, який об'єднує всі чутливі клітини в організмі, що знаходяться в голові та тілі.

Зовні виглядає як тонка лінія з обох боків тіла від зябер до основи хвоста. Під мікроскопом ця лінія являє собою ланцюжок органів чуття, розміщених в тонкому каналі, що йде під шкірою. Канал заповнений рідиною специфічного іонного складу. Від каналу відходять короткі відгалуження, котрі відкриваються назовні маленькими отворами - порами. Всередині каналів розміщені органи чуття лінії – нейромасти.

Проте канали на тілі – далеко не вся бічна лінія. Канали є і на голові, де вони  найкраще розвинені, проходять всередині кісток і мають чимало виходів назовні.

Крім нейромастів всередині каналів у риби є так звані «вільні нейромасти», розміщені на поверхні шкіри, переважно на голові.

Для риб бічна лінія відіграє дуже важливе значення і впливає на їх поведінку, адже з її допомогою риби здатні сприймати зміни тиску води в навколишньому середовищі і низькочастотні коливання. Вільні нейромасти, розміщені на шкірі, повідомляють рибі про швидкість і напрямок течії. А нейромасти, які розміщені в каналах, налаштовані на виявлення найменших коливань води на фоні постійного руху навколо.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: artemlanko2010
Предмет: Биология, автор: patrukbot
Предмет: Математика, автор: vstasonv666p3maj0