Предмет: История, автор: kolesnikkate174

СРОЧНОО!!! Пожайлуста!! 7-8 речень.

Приложения:

Ответы

Автор ответа: grenfilldda
3

(ХРАМ СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА)

Пам’ятка побудована у ХІІІ ст. Фундатором храму був Галицько-Волинський володар Роман Мстиславич, який на честь свого діда, київського князя Ізяслава, християнське ім’я якого Пантелеймон, збудував цю церкву. Про це свідчать численні написи ХІІІ-ХVІІ на її фасаді.

Храм святого Пантелеймона - це монументальна хрестовокупольна церква зі зразками вишуканої білокам’яної різьби і численними рисунками та графіті на стінах, яка є свідком славних і трагічних сторінок 800-літньої історії Галичини. Спорудження храму було закінчено у 1194 р. Він був розташований у центрі добре укріпленого городища, можливо, монастиря.

Після захоплення Галичини Польщею церква була переосвячена в кафедральний собор для латинського католицького архієпископа. ТОді вона отримала назву костел святого Станіслава. Цю назву пам’ятка зберегла аж до 1912 р. Латинську парафію перенесли до Галича 1427 р., а костел перетворили на літню резиденцію латинських єпископів.

Від 1598 р. починається нова сторінка в історії пам’ятки. Згідно з рескриптом короля Зигмунда ІІІ від 5 травня 1595 р. костел святого Станіслава було передано монастиреві францисканців у Галичі з дозволом відреставрувати і збудувати при ньому монастир.

Відбудова храму і будівництво монастиря розпочалися у 1598 р. Костел вже був відбудований разом з монастирем у 1611 р. Церква частково змінила свій вигляд і перетворилася на базиліку в стилі бароко. На осі головного входу до храму було зведено дзвіницю. Новий монастирський комплекс обнесли валами правильної квадратної форми, внаслідок чого він став неприступною фортецею.

Уже будучи в руках францисканців, колишня церква святого Пантелеймона зазнавала різних руйнувань. Під час походу на Галич турків у 1676 р. її частково зруйнував Ібрагім Шайтан-Паша. Великої шкоди пам’ятці завдала пожежа 1802 р., під час якої згорів костел, монастир і багато цінних документів. Однак найбільшого руйнування завдала пам’ятці Перша світова війна. Під час гарматного обстрілу 1915 р. був майже повністю знищений західний портал, крім двох капітелей лівих колон, зруйновані західний фасад, дах, інтер’єр, постраждав верх дзвіниці.

Після реставрації 1926 р. храм зберіг свій зовнішній вигляд аж до візиту в Галич (14 квітня 1991 р.) кардинала УГКЦ Івана-Мирослава Любачівського, приїзд якого дав могутній поштовх до відродження давньоруської святині.

Відразу після реставрації 1998 р. церкву було переосвячено в греко-католицький храм. Він набув сучасного, наближеного до первісного, вигляду, і має всі елементи, притаманні галицькій архітектурній школі княжої доби.

Церква Сан-Мікеле

Церква у романському стилі має план латинського хреста.

Його фасад, прикрашений великою кількістю скульптур, мармурових інкрустацій та incises, чудово. Головний портал у нижній частині пробитий, складається зі сліпих аркад (arcata cieca); Верхня частина фасаду, озброєна залізом для боротьби з вітром, має чотирирівневі колонади лоджій і лише одну з боків. Нагорі спостерігайте за двома ангелами на кінцях та статуєю Святого Архангела Михаїла заввишки 4 м у центрі. У правому кутку фасаду знаходиться статуя Богородиці (Madonna salutis portus), створена Маттео Чівіталі (in) у 1480 році на честь закінчення чуми 1476 року.

Дзвіниця побудована на правій гілки трансепта.Конечно не 7-8предложений,но всё же)

Похожие вопросы