Предмет: Химия,
автор: forestrun16
Обчислити кількість молекул та атомів, що міститься у хлор (VII) оксиді кількістю речовини 3 моль? Визначте масову частку Хлору в оксиді. Напишіть схему будови атома Хлора, його електронну формулу.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Кількість молекул у Сl₂O₇ дорівнює:
N(Сl₂O₇) = n(Сl₂O₇) * Nа = 3 * 6,02 * 10²³ = 18,06 * 10²³молекул
Молекула Сl₂O₇ складається з 2 атомів Хлору, та 7 атомів Оксигену, тому в 3 моль сполуки Сl₂O₇ міститься 6 моль атомів Хлору, 21 моль атомів Оксигену.
Молекулярна маса Сl₂O₇ складає:
М(Сl₂O₇) = Ar(Cl) * 2 + Ar(O) * 7 = 35 * 2 + 16 * 7 = 182 г/моль
Масова частка Сl
w(Cl) = Ar(Cl) * n/М(Сl₂O₇) * 100% = 35 * 2 /182 * 100% = 38,46%
Схема будови атома Хлору:
+ 17 Cl )₂ )₈ )₇
Електронна формула: 1s²2s²2p⁶3s²3p⁵
Похожие вопросы
Предмет: Химия,
автор: yaroslavsergeev2504
Предмет: Другие предметы,
автор: loving081211
Предмет: Алгебра,
автор: kvara8883
Предмет: Английский язык,
автор: help7246
Предмет: Алгебра,
автор: 4oksana04