2 цитати-характеристики головного героя. богатирська застава
Ответы
Ответ:
Сергій Плачинда
(1928-2013)
У дитинстві Сергій Плачинда пізнав багато горя, але не втратив любові до світу і людей. Припало воно на Голодомор і Другу світову війну. Про ці події ви дізнаєтеся з історії України.
Народився Сергій Плачинда 18 червня 1928 року на Кіровоградщині в селянській сім’ї. Назавжди зберіг у пам’яті картини, як мама, щоб відволікти його від голодних думок про їжу, розповідала вечорами казки й легенди про Вирій, Білобога і Чорнобога. Коли навчався в Київському державному університеті, шукав інформацію про них у різноманітних джерелах, а відтак присвятив дослідженням української давнини своє життя. Уклав «Словник давньоукраїнської міфології», видав «Міфи і легенди Давньої України».
• Пригадайте, які міфи й легенди ви знаєте. Чи зауважили ви, хто їх записав і літературно опрацював?
У тринадцять років почав вести щоденник, у якому записував усе пережите: смерть голодних односельців, переслідування владою батька, розправу над учителем історії за те, що розповів учням про кошового отамана Запорозької Січі Івана Сірка. Усе життя цікавився історією України. Його книгу історичних повістей «Неопалима купина» було вилучено з бібліотек за так званий «націоналістичний ухил». Теми його творів — Україна та українці, давні вірування, фольклор, історія України.
Теорія літератури
Тема художнього твору — змальовані у творі події, життєві явища, які розкривають порушену автором/авторкою проблему; відповідь на запитання «про що твір?».
Історичне оповідання «Богатирська застава» постало на основі опрацювання автором уривка літопису «Повість минулих літ».
Теорія літератури
Історичне оповідання — невеликий за обсягом прозовий твір на історичну тему.
«Богатирська застава» — це оповідь про мужнє протистояння білгородців печенігам і мудрість воїна Будимира. Він пригадує, як військо князя Святослава зазнало поразки від печенігів і над його містом нависла загроза. Навіть не міг уявити, що його доведеться здати ворогам. Завдяки кмітливості, розуму й мужності білгородці вистояли і змусили печенігів зняти облогу й відступити. Адже перемогти ворогів можна не тільки силою, а й мудрістю.