Предмет: Химия, автор: dfiuss

11 Органічна сполука містить 75% мас. Карбону, решта – Гідроген.


1) Установіть брутто-формулу сполуки. У відповідь запишіть числом загальну кількість атомів, з яких складається одна молекула цієї сполуки.

2)Розрахуйте густину за гелієм цієї сполуки. Запишіть відповідь числом.

3)Яка загальна кількість ізомерів цієї сполуки? Запишіть відповідь числом.

Ответы

Автор ответа: kseniabulo4ka
6

Объяснение:

1) Обчислимо масову частку Гідрогену:

100% - w(C) = 100% - 75% = 25%

Знайдемо кількість речовини Карбону i Гідрогенy

n(C) = w(C)/М(С) = 75/12 = 6,25 моль

n(Н) = w(Н)/М(Н) = 25/1 = 25 моль

n(C) : n(Н) = 6,25 : 25

Так як індекси мають бути цілі числа , то обидва індекси розділимо на найменший, тобто 6,25 і отримаємо

n(C) : n(Н) = 1 : 4

Отже формула сполуки СН₄ - метан

Відповідь: загальна кількість атомів - 5

2) М(Нe) = 4 г/моль

М(CH₄) = 12 + 1 * 4 = 16 г/моль

D(Не) = М(CH₄)/М(Нe) = 16 г/моль : 4 г/моль = 4

Відповідь: 4

3) Відповідь: 1


33aout: дуже дякую! без вас я би не написала контрольну на 12
kseniabulo4ka: рада, що допомогла ))
romkoval5: Все по поличкам розкладено)
kseniabulo4ka: хех))
Похожие вопросы