Предмет: Литература, автор: inna52162

помогите пожалуйста, очень срочно!!!
Розкажіть про фантастичних та реальних героїв М.Гоголя "Ніч перед Різдвом"​

Ответы

Автор ответа: dashayam2010
1

Ответ

«Ніч перед Різдвом» головні герої

Коваль Вакула – відмінний майстер своєї справи. Вакула дуже любить Оксану – найкрасивішу дівчину в Диканьці. Оксана погоджується вийти за Вакулу заміж тільки після того, як він принесе їй черевички, які носить сама цариця. Сміливий Вакула пускається в дорогу і дістає своєї улюбленої бажані черевички!

Оксана – дочка Чуба, про неї на селі говорили, що вона визнана красуня. «Чудна дівка!» – Із захопленням говорить про Оксану коваль Вакула. Вона була вітряна, примхлива і розпещена. Оксана любила ігри та пісні, жарти і веселощі в галасливій компанії дівчат і парубків і зовсім не була налаштована на нудні розмови з ковалем.

Чуб – багатий козак, батько Оксани. Він ледачий і недалекий, туго міркує і в той же час впертий, самовпевнений. Він не хоче, щоб його дочка зустрічалася з ковалем, який, на його думку, недостатньо багатий для його дочки.

Панас – кум Чуба

дяк Осип Никанорович – він хоч не статечний козак, але і він теж не уникнув чар незрівнянної Солохи. Хоч він і боязкуватий, але пішов до Солохи в гості і опинився в мішку.

Солоха, мати Вакули – добра баба говорили про неї статечні козаки. Вони любили приходити до неї в гості. В передріздвяну ніч метикована і весела Солоха сховала їх один від одного в мішках. А ще в ній багато казкового. Адже Солоха -відьма, літаюча на мітлі і крадуча зірки.

запорожець Пузатий Пацюк – жив як справжній запорожець: нічого не робив, спав три чверті дня, їв за шістьох косарів і випивав за одним духом мало не ціле відро. Односельці його вважали знахарем

чорт – нагадує звичайну нехорошу людини, весь час намагається зробити капость іншим, але весь час терпить поразку. Це казковий персонаж в повісті Гоголя. В ніч перед Різдвом він краде з неба місяць, і на всій землі стає так темно, що хоч око виколи. Цей герой наділений рисами, властивими людині: він дуже хитрий, винахідливий, підступний, розумний і … боягузливий.

Голова – один з персонажів повісті, дужий чоловік, який приїхав з архієрейської співочої, родич дяка. Був одним з тих, кого Солоха посадила в мішок. Після довгого сидіння і поневіряння, його, нарешті, випустили в будинку в Чуба.

Потьомкін – персонаж, зустрів Вакулу з запорожцями в палаці, в Петербурзі і був присутній при їх зустрічі з царицею Катериною.

Кумова дружина – ледащо. Вона закинула господарство в будинку, любила проводити час з кумами за безглуздими заняттями.

Остап Шапуваленко – ткач, допоміг куму донести мішки з Чубом та Дьяком до його будинку.

Свербигуз, Касьян – козак, походжав іноді до Солохи.

архієрей – преосвященний, проїжджав повз Диканьку, і йому дуже сподобалася хата коваля Вакули.

Джерело: https://dovidka.biz.ua/nich-pered-rizdvom-golovni-geroyi/

Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: dilnazbolatova728
Анализ и интерпретация 1. Прочитайте текст и выполните задан
И в то же мгновение щелкнуло что-то-тонкий звук как будто лопнула натянутая резина. Слепцов открыл глаза и увидел: в бисквитной коробке торчит прорванный кокон, а по стене, над столом, быстро ползет вверх черное сморщенное существо величиной с мышь. Оно остановилось, вцепившись шестью черными мохнатыми лапками в стену, и стало странно трепетать. Оно вылупилось от того, что изнемогающий от горя человек перенес жестяную коробку к себе, в теплую комнату, оно вырвалось от того, что сквозь тугой шелк кокона проникло тепло, оно так долго ожидало этого, так напряженно набиралось сил и вот теперь, вырвавшись, медленно и чудесно росло. Медленно разворачивались смятые лоскутки, бархатные бахромки, крепли, наливаясь воздухом, веерные жилы. Оно стало крылатым незаметно, как незаметно становится прекрасным мужающее лицо. И крылья еще слабые, еще влажные все продолжали расти, расправляться, вот развернулись до предела, положенного им Богом, - и на стене уже была - вместо комочка, вместо черной мыши, -громадная ночная бабочка, индийский шелкопряд, что летает, как птица, в сумраке, вокруг фонарей Бомбея. И тогда простертые крылья, загнутые на концах, темно-бархатные, с четырьмя слюдяными оконцами, вздохнул и в порыве нежного, восхитительного, почти человеческого счастья. - -
Назовите, к какому элементу композиции относится данный эпизод Заполните таблицу, выписав последовательно эпитеты из данного отрывка. Объясните в столбике «Примечания>> их лексическое значение. Слепцов Бабочка Примечания: su - Найдите в этом отрывке В.В.Набокова ​