Предмет: Химия, автор: maxroblox2010

6 . Речовина утворена Нітрогеном та Оксигеном. Масова частка Нітрогену
в її складі становить 63,6%. Виведіть формулу цієї сполуки даю 50 балів

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
1

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(N) =63,6%

Найти: NxOy - ?

Знайдемо масову частку Оксигену:

100% - 63,6% = 36,4%

Обчислимо кількість речовин N і О

n(N) = w(N)  / М(N) = 63,6 /14 = 4,54 моль

n(О) = w(О) / М(О) = 36,4 /16 = 2,275 моль

n(N) : n(О) = 4,54 : 2,275

Індекси мають бути цілі числа, тому поділимо обидва індекси на менший 2,275 і отримаємо

n(N) : n(О) = 2 : 1

Отже формула сполуки: N₂O - оксид азота(I)

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: hrustim240