Предмет: Химия, автор: aleksandra200625

Розчин хлоридної кислоти об'ємом 33,2 мл і густиною 1,1 г/мл реагує з амоніаком об'ємом 4,48л за нармальних умов. Визначити масову частку хлороводню у розчині, який вступив в реакцію.​

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
2

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(р-рHCl) = 33,2 мл

p(HCl) = 1,1 г/мл

V(NH3) = 4,48 л

Найти: w(HCl) - ?

M(HCl) = 1 + 35,5 = 36,5 г

Знайдемо масу р-ну HCl :

m(р-нHCl) = V(р-рHCl) *  p(HCl) = 33,2 * 1,1 = 36,52 г

Складемо РХР:

4,48 л                   х г    

NH3          +         HCl  =     NH4Cl

Vm = 22,4л/моль  M = 36,5 г/моль

V = 22,4 л              m = 36,5 г

m(HCl) = 36,5 * 4,48 : 22,4 = 7,3 г

w(HCl) = m(HCl)/m(р-нHCl) * 100% = 7,3/36,52 * 100% = 20%

Похожие вопросы
Предмет: Геометрия, автор: CloverSKid