Назвіть основні методи ефективного запам'ятовування
Ответы
Відповідь:
1)Повторення
Це найбільш популярний метод, проте важливо правильно його використовувати. Процес повторення працює тому, що ви починаєте передавати інформацію з короткочасної пам’яті (яка має обмежену ємність та тривалість запам’ятовування) у довготривалу, де може зберігатись багато інформації необмежену кількість часу. Зазвичай люди, щоб запам’ятати, пишуть це знову і знову. Однак більш ефективним є метод повторювання вголос. Можна навіть повторювати щось перед дзеркалом, неначе навчаючи самого себе.
2) Мнемоніка
Мнемоніка – це неймовірний спосіб запам’ятовування інформації.Таке запам’ятовування ґрунтується на принципі утворення певних асоціацій.
Приведемо найбільш поширений приклад. Вам потрібно запам’ятати, які з місяців у році мають 31 день. Зробити це можна за допомогою кісточок пальців, де кожна кісточка буде відповідати місяцю з 31 днем.
3) Метод локусів
Метод, який чудово підійде для візуального навчання, оскільки передбачає використання вашої уяви та просторової пам’яті. Як же працює він працює? Уявляєте знайому вам кімнату чи вулицю, і закріплюєте за кожним об’єктом певну інформацію.
Коли вам треба щось згадати, варто лише уявити цей простір, побачити об’єкти, які пов’язані з інформацією, та згадати її. Ця концепція була вдало використана у книзі про Шерлока Холмса.
4) Дрібнення інформації
Це процес подрібнення великих шматків інформації на кілька маленьких шматочків, а потім запам’ятовування цих відрізків (але воно повинно бути поступовим, не все одразу). У вас є велика кількість інформації для запам’ятовування, що робити? Просто розбийте її на частини та запам’ятайте кожну окремо.
5) Мапа пам’яті
Процес запам’ятовування виглядає наступним чином. Ви обираєте центральну думку, яку треба запам’ятати. Уявляєте її в середині, а навколо неї у вигляді діаграми будуєте різні ідеї, слова та інші елементи, які відображають сутність цього слова.Завжди легше сприймається інформація, що подана у форматі візуального малюнку, замість тисячі складних слів.