які природні умови впливали на життя та заннятя людей Стародавнього Єгипту? Які природні умови були сприятливими для розвитку цивілізації, а які , навпаки ускладнювали цей процес?
P.s Срочно даю 35 балів
Ответы
Відповідь на два питання — Ніл.
Після того, як Сахара почала з квітучої саванни перетворюватись на пустелю, з неї почали виходити маси людей, племен і селитися на берегу Ніла. Вони відкрили, що тут дуже родючі ґрунти, оскільки вони постійно збагачуються мулами, який наносить Ніл під час своїх розливів. І тому, не докладаючи особливих зусиль, можна було вирощувати таку кількість зерна, яка, за свідченням римського історика Амміана Марцелліна у 70 разів(!!!) перевищувала кількість зерна, яким засівали поля. Це дало потужний поштовх до розвитку єгипетського суспільства, особливо суспільних станів(ієрархії) та держави.
У той же час, Ніл був дуже бурхливою рікою, і часто під час його розливів вода затоплювала все навколо. Це пов'язано зі снігами, які тануть під час весняної відлиги у горах Ефіопії. Тому єгиптяни довго не будували великих міст, не відбувався процес урбанізації. Якщо, наприклад, в Месопотамії були міста по 50-80 тисяч жителів у них, то в Єгипті у містах жидо декілька тисяч, максимум 10 тисяч жителів. Уже пізніше, цю проблему поліпшать винайденням нілометрів та побудуванням дамби у верхов'ях Ніла.