Предмет: Химия, автор: Shipss

СРОЧНО ДАЮ 95 БАЛОВ
Вивести формулу вуглеводню масова частка Карбону в якому 92,3%, а
відносна густина парів цієї сполуки за киснем становить 0,8125. Визначити
масу кисню, який прореагує з 15,6г цього вуглеводню та об’єм вуглекислого
газу, який виділиться при цьому.

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
0

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(C) = 92,3% = 0,923

D(O₂) - 0,8125

Найти: CxHy - ?  m(O₂) - ? V(CO₂) - ?

Знайдемо масу сполуки:

m(CxHy) = D(O₂)  * М(O₂) = 0,8125 * 32 = 26 г/моль

Знайдемо масову частку Гідрогену:

100% - 92,3% = 7,7%

Обчислимо кількість речовин С і Н

n(C) = w(C) * m(CxHy)  / М(С) = 0,923 * 26 /12 = 2 моль

n(Н) = w(Н) * m(CxHy)  / М(Н) = 0,077 * 26 /1 = 2 моль

n(C) : n(Н) = 2 : 2

Отже формула вуглеводню: C₂H₂

Складемо РХР:

15,6 г              х г            у л

2C₂H₂   +       5O₂     =     4CO₂    +         2H₂O

n = 2моль      n=5моль     n = 4 моль

М = 26г/моль М = 32г/моль Vm = 22,4 л/моль

m = 52 г          m = 160 г     V= 89,6 л

m(O₂) = 32 * 15,6 : 52 = 9,6 г

V(CO₂) = 89,6 * 15,6 : 52 = 26,88 л

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: Аноним