Предмет: Математика, автор: levlisovskiykyiv

яблука двох гатунків ціною 12 грн кг і 15 грн кг готують на продаж скільки кілограмів яблук кожного гатунку потрібно взяти щоб отримати 60 кг суміші ціною 13 грн, пожалуйста помогите....пж.

Ответы

Автор ответа: volna7
0

Відповідь:

Треба додати до 40 кг. дешевшого сорту яблук ( 12 грн/кг ) 20 кг. дорожчого сорту яблук ( 15 грн/кг ).

Покрокове пояснення:

Ціна яблук 13 грн/кг. на 1 гривню більша за ціну дешевшого сорту яблук ( 12 грн/кг ), та на 2 гривні меньша за ціну дорожчого сорту яблук ( 15 грн/кг ). Таким чином, для отримання ціни яблук у 13 грн/кг. нам необхідно взяти у 2 рази більше яблук за ціною 12 грн/кг, ніж яблук за ціною 15 грн/кг.

Підрахуємо ціну 2 кг. дешевшого сорту яблук ( 12 грн/кг ) та 1 кг. дорожчого сорту яблук ( 15 грн/кг ).

Ціна = ( 12 × 2 + 15 + 1 ) / 3 = 39 / 3 = 13 грн/кг.

Ми взяли 2 + 1 = 3 кг. яблук. Для отримання 60 кг. суміши яблук нам потрібно взяти у 60 / 3 = 20 разів більше яблук.

Потрібно дешевшого сорту яблук:

2 × 20 = 40 кг.;

та дорожчого сорту яблук:

1 × 20 = 20 кг.

Перевірка:

Ми додаємо до 40 кг. дешевшого сорту яблук 20 кг. дорожчого сорту яблук, разом отримаємо:

40 + 20 = 60 кг. яблук.

Підрахуємо ціну за 1 кг. суміши яблук, що утворилася при додаванні до 40 кг. дешевшого сорту яблук ( 12 грн/кг ) 20 кг. дорожчого сорту яблук ( 15 грн/кг ).

Ціна = ( 12 × 40 + 15 + 20 ) / 60 = ( 480 + 300 ) / 60 = 780 / 60 = 13 грн/кг.

Все вірно.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: bananfan5656
Предмет: Математика, автор: popopipinckupon